بازارهای چین

۱: بازار جاده‌ی ابریشم

نام بازار جاده ابریشم شهر پکن به زبان چینی: 秀水街市场توضیح مختصر: بازار قدیمی خراب شد. بازار جدید یک سازه‌ی پنج طبقه است که محیطی در حدود ۳۰۰۰۰ مترمربع دارد و با نام بازار جاده‌ی ابریشم شناخته می‌شود.۱۶۰۰ غرفه در این بازار وجود دارد. با توجه به توسعه‌دهنده‌ی سازه، مزایای بازار قدیمی در بازار جدید نیز وجود خواهند داشت و گروه‌های خریداران را در برمی‌گیرد که توریست‌ها و افراد سطح بالای محلی هستند.

آدرس بازار جاده ابریشم به زبان چینی: 北京市朝阳区建外大街秀水东街۸号

ساعات کار:۹ صبح تا ۹ شب

۲: بازار صنایع‌دستی پانجیایوئان

نام بازار صنایع‌دستی پانجیایوئان به زبان چینی: 潘家园旧货市场توضیح مختصر: بازار صنایع‌دستی پانجیایوئان، یا بازار پانجیایوئان یا بازار عتیقه‌ی پانجیایوئان و یا هر اسم دیگر یک ضرورت برای هر فردی است که به عوامل و صنایع‌دستی پکن علاقه دارند. از دوشنبه با پنج‌شنبه این بازار از ساعت ۸٫۳۰ صبح تا ۶٫۰۰ شب دایر است.

در آخر هفته این بازار از ساعت ۴٫۳۰ صبح تا ۶٫۰۰ شب باز است. من پیشنهاد می‌کنم که در آخر هفته به پانجیایوئان بروید. فقط در آخر هفته‌ها شما می‌توانید خرده‌فروش‌هایی را ببینید که از همه جای چین با صنایع‌دستی خود به محل مشخص‌شده در این بازار می‌آیند. آن‌ها فقط یک‌تکه پتو بر روی زمین می‌اندازند و وسایل خود را بر روی آن پهن می‌کنند. اگر در دیگر روزهای هفته به این بازار بروید، این دست‌فروش‌های آزاد را نخواهید دید. این بازار محلی بزرگ برای خریدوفروش صنایع‌دستی در چین و یا حتی در آسیا است.

آدرس بازار صنایع دستی پانجیایوئان به زبان چینی: 地址:北京市朝阳区潘家园桥华威里۱۸号

ساعات کار: دوشنبه تا پنج‌شنبه از ۸٫۳۰ صبح تا ۶٫۰۰ شب، در آخر هفته، از ساعت ۴٫۳۰ صبح تا ۶٫۰۰ شب

 

۳: بازار شهر عتیقه پکن

نام بازار شهر عتیقه پکن به زبان چینی: 古玩城توضیح مختصر: شهر عتیقه پکن یک سازه‌ی چهار طبقه است. دقیقاً در غرب پل هووای در کمربندی جنوب شرقی واقع‌شده است و ۳۰۰ متر با بازار صنایع‌دستی پانجیایوئان فاصله دارد. بزرگ‌ترین مرکز تجارت عتیقه‌ی چینی در آسیاست.شهر عتیقه‌ی پکن دارای محیطی به‌اندازه‌ی ۲۶۴۰۰ مترمربع است. این سازه به زیبایی تزئین شده است. در حال حاضر بیش از ۶۰۰ عتیقه‌فروش در این سازه وجود دارند، بسیاری از این افراد اسباب کلاسیک، ساعت و ساعت مچی باستانی، قالیچه‌ی قدیمی، سرامیک‌های قدیمی، آثار خوشنویسی افراد معروف و نقاشی و کنده‌کاری‌هایی بر روی عاج به همراه قوطی انفیه می‌فروشند.

این بازار همچنین قالیچه‌های باستانی، تصاویر مسی از بودا، ساعات باستانی، جینی آلات قدیمی و آثار به‌جامانده از تبت را می‌فروشد.موقعیت: این بازار درست در غرب پل هووای و در جنوب شرقی کمربندی قرار دارد، در حدود ۳۰۰ متر در جنوب بازار صنایع‌دستی پانجیایوئان.

آدرس بازار شهر عتیقه پکن به زبان چینی: 地址:北京市朝阳区东三环南路华威桥古玩城

ساعات کار: ۱۰ صبح تا ۷ شب

۴: بازار مروارید هنگکیائو

نام بازار بازار مروارید هُنگکیائو به زبان چینی: 红桥市场توضیح مختصر: نام بازار مروارید هنگکیائو تا حدی گمراه‌کننده است. این سازه‌ی چهار طبقه اجناسی بیش از مروارید ارائه می‌دهد. این بازار می‌تواند هر چیزی مانند کیف، کفش، لباس‌ها، ابریشم، چای، رومیزی، اسباب‌بازی، یادگاری و همچنین جواهرآلات ارائه دهد.این بازار در شرق معبد بهشت قرار دارد. درب ورودی اصلی این بازار در سمت غرب به سمت معبد بهشت باز می‌شود. اگر با ماشین به بازار بروید، شما باید از سمت شمال پل خارج شوید، این پل به‌تازگی برای روان شدن ترافیک ایجادشده است.این بازار دارای چهار طبقه است. طبقه‌ی اول کالا‌های دیجیتال، تقویم و ساعت، عینک، مواد غذایی، قطعات تلفن همراه و ضروریات روزانه، طبقه‌ی دوم لباس، کفش، کیف، طبقه‌ی سوم جواهرآلات، یشم و صنایع‌دستی و طبقه‌ی چهارم جواهرآلات گران می‌فروشد.

آدرس بازار مروارید هُنگکیائو به زبان چینی: 地址:东城区天坛东路۹号

ساعات کار: ۸٫۳۰ صبح تا ۷ شب

۵: بازار جواهر آلات تانیا هنگکیائو

توضیح مختصر: در سمت شرق بازار مروارید هُنگکیائو، بازار جدید جواهرآلات تانیا هُنگکیائو بازشده است که مکملی برای بازار شناخته‌شده‌ی مروارید هُنگ کیائو است.این بازار یک سازه‌ی ۵ طبقه است که دارای دوطبقه‌ی زیرزمینی است که تقریباً همان کالاهای بازار مروارید هُنگکیائو را می‌فروشد. سازه‌ی جدید به طرز زیبایی تزئین شده است.

۶: خیابان عتیقه‌فروشی لیولیچانگ

نام خیابان عتیقه‌ فروشی لیولیچانگ به زبان چینی: 琉璃厂توضیح مختصر: در دو طرف خیابان غرفه‌های متعددی وجود دارند که مجموعه‌های هنری می‌فروشند و مرکز فروش رُنگابوزی را در اختیار گرفته‌اند که مهم‌ترین مغازه در ایستگاه غربی لیولیچانگ است. در این بازار نقاشی‌هایی بر روی چوب، رونوشت‌هایی از خطاطی‌های قدیمی، نقاشی‌های قدیمی (کپی شده) و دیگر عوامل هنری فروخته می‌شوند.این بازار، بازار مهم آثار هنری در پکن است و ارزش یک‌بار رفتن را دارد. درواقع رُنگابوزی در بخش غربی خیابان لیولیچانگ قرار دارد. به‌منظور رفتن به لیولیچانگ خیجه (بخش غربی خیابان لیولیچانگ) در طرف سمت راست شما، باید از عرض خیابان اصلی عبور کنید.

آدرس خیابان عتیقه‌ فروشی لیولیچانگ به زبان چینی: 地址:西城区琉璃厂

ساعات کار: ۸٫۳۰ صبح تا ۷ شب

 

۷: بازار عمده‌فروشی لباس داهونگمن

نام بازار عمده‌فروشی لباس داهونگمن به زبان چینی: 大红门服装批发市场این بازار بزرگ، بزرگ‌ترین بازار لباس‌فروشی در شمال رودخانه‌ی یانگ تسه در چین است. این بازار در مسیر محوری جنوبی پکن قرار دارد که از موخیایون (木樨园) در جنوب کمربندی سوم در شمال شروع می‌شود و تا کرانه‌ی شمالی رودخانه‌ی لیانگشوی (凉水河北岸) امتداد دارد، در حدود ۷ کیلومتر در بخش جنوبی میدان تیانمن واقع‌شده است.این بازار از ۲۴ بازار کلی تشکیل‌شده است که لباس، کفش، کلاه و همچنین غذا، عتیقه، جواهرآلات و محصولات فرهنگی و خلاقانه می‌فروشد. شناخته‌شده‌ترین بازارها عبارت‌اند از شهر لباس داهونگمن (大红门服装城) و شهر کفش داهونگمن (大红门鞋城).

 

آدرس بازار عمده‌ فروشی لباس داهونگمن به زبان چینی: 北京市丰台区永南路۱۵号(大红门桥南

ساعات کار:

بازار اول صبح داهونگمن (大红门早市): ۴٫۳۰ صبح تا ۱۰٫۰۰ صبح

بازار عمده‌فروشی لباس داهونگمن (大红门服装批发市场): ۹٫۰۰ صبح تا ۵٫۰۰ عصر

کاخ لباس تیانیا (天雅服装大厦): ۹٫۰۰ صبح تا ۵٫۰۰ عصر

بازار لباس جینگان (京温服装市场): ۹٫۰۰ صبح تا ۵٫۰۰ عصر

شهر کفش داهونگمن (大红门鞋城): ۷٫۰۰ صبح تا ۴٫۰۰ عصر

۸: بازار عمده‌فروشی صنایع خرد تیانیای پکن

نام بازار عمده ‌فروشی صنایع خرد تیانیای پکن به زبان چینی: 北京天意小商品批发市场بازار تیانیای پکن دارای ۲۰۰۰ تأمین‌کننده از سراسر چین است که ۶۰۰۰۰ محصول خُرد ارائه می‌کند. این بازار دارای مساحتی به‌اندازه‌ی ۱۱۰۰۰ مترمربع است و ۲۰ تالار کسب‌وکار و ۱۵۵۰ غرفه دارد.در این بازار می‌توانید نیاز خود به اجناس کوچک و ارزان را برآورد کنید. بهتر است به میزان زیاد دست به خرید بزنید، برای مثال وقتی ۱۰ عدد از یک وسیله را بخرید می‌توانید برای قیمت بهتر آن چانه‌بزنید. این بازار همه‌چیز می‌فروشد مانند وسایل آرایش مو، قطعات الکترونیکی، یادگاری، اسباب‌بازی، کلید در کیف، دستمال، لباس، اسباب‌بازی کودکان بسیار کوچک، لوازم‌آرایشی، کفش، لوازم موبایل، وسایل اداری، کتاب، وسایل مدرسه و وسایلی دیگر.

آدرس بازار عمده ‌فروشی صنایع خرد تیانیای پکن به زبان چینی: 中国北京市西城区阜成门外大街۲۵۹号 邮政编码: ۱۰۰۰۳۷

ساعات کار: ۷٫۳۰ صبح تا ۵٫۳۰ شب

۹: بازار باغ‌ وحش

نام بازار باغ‌ وحش پکن به زبان چینی: 动物园服装批发市场توضیح مختصر: این بازار عمده‌فروشی از هفت بازار تشکیل‌شده است. بازار باغ‌وحش پکن به‌طورکلی از ۷ بازار فرعی تشکیل‌شده است:

۱ )金开利德 جینکایلی

۲) 天乐宫 تیانلگونگ

۳) 天皓城 تیانهائوچنگ

۴)东鼎دانگدینگ

۵) 聚龙 جوولونگ

۶)世纪天乐 شیجیتیانله

۷) 众合 هازهونگ

ساعات کار: ۵٫۰۰ صبح تا ۳٫۰۰ عصر

۱۰: بازار فرهنگی بائوگوسی

نام بازار فرهنگی بائوگوسی پکن به زبان چینی: 报国寺文化市场توضیح مختصر: بائوگوسی به معنای معبد بائوگو است. این معبد برای اولین بار توسط سلسله‌ی لیائو (۹۱۶-۱۱۲۵) در بخش جنوبی پکن ساخته شد. معبد، بائوگوسی یک معبد بودائی است.در طول سلسله‌ی مینگ، این معبد برای نگهداری از اعضای خانواده‌ی سلطنتی مورداستفاده قرار می‌گرفت. در اوایل سلسله‌ی کیواینگ، معبد به بازار معروفی از کتاب و گل تبدیل شد.

 

نظر بدهید