بروژ شهر گردشگری بلژیک

 سفر به شهر اروپایی  که با شکلات هاش معروفه حتی 40 مغازه و موزه شکلات دارد این شهر بیضی شکل اروپا بنام بروژ جزء مناطق پربازدید گردشگری از سراسر دنیا محسوب می شود.مرکز این شهر از سوی یونسکو جزء میراث جهانی به ثبت رسیده است.آب و هوای این شهر سرد و مرطوب و پر باران است. حتی در تابستان نیز گاهی از 22 درجه بالاتر نمی رود بنابراین اگر میانه ای با سرما ندارید حتما گرم ترین ماه های سال را برای بازدید از بروژ انتخاب کنید.  بزرگترین جاذبه بروژ خود شهر است که گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند معماری خانه ها و کلیسا ها در کنار رودخانه جذابیت فراوانی دارد.

 رودخانه زوین این منطقه را به دریای شمال متصل می کرد بنابراین این شهر با توجه به این موقعیت به سرعت به یک مرکز و بندر تجاری تبدیل شد. بروژ تاریخ پر افت و خیزی را طی کرده است. در حال حاضر این شهر یکی از ثروتمند ترین شهر های اروپا است همزمان معماری، هنر و دیگر اشکال فرهنگ در حال شکوفا شدن بود و مدارس هنری، معماری درخشان ساختمان ها و کلیسا های با سبک گوتیک رو به فزونی گذاشت.شاید بتوان گفت آنچه امروز از بروژ شهری دیدنی ساخته محصول ثروت آن دوره است. 

 

گردش در شهر

 پیاده روی

بروژ را می توانید پیاده بگردید و با قدم هایتان کشف کنید. کل شهر بسیار کوچک است بنابراین بدون اینکه بخواهید هزینه ای برای حمل و نقل بپردازید میتوانید کل شهر را پیاده طی کنید به خصوص اینکه بروژ شهری توریستی و گران است.

 

گردش با قایق

 گشت و گذار با قایق و دیدن مناطق توریستی از روی رودخانه نیز یکی از لذت بخش ترین کار ها در بروژ است به خصوص اگر به صورت گروهی سفر کنید. هزینه هر نفر در گروه کمی بیشتر از 6 یورو برای هر نفر است.

گردش با کالسکه

یکی دیگر از شیوه های گردش کالسکه است که خالی از لطف نیست. هزینه آن برای هر نفر در گروه در حدود 11 یورو می باشد.

گردش با دوچرخه

برای کسانی که اهل ورزش هستند احتمالا لذت بخش ترین شیوه گشت زنی، گشتن با دوچرخه است. آن هم در شهری سرسبز و زیبا در مسافت هایی نه چندان بلند و نه چندان کوتاه. همه روزه در میدان برگ تور های دوچرخه سواری برگزار می شود. 

بالن

شاید یکی از هیجان انگیزترین پیشنهاد ها برای شما می تواند بالن باشد. اما مزیت آن این است که علاوه بر دیدن بروژ خود بالن سواری بسیار مهیج است. سفر با بالن 3 ساعت به طول می انجامد و در نوبت صبح شامل صبحانه و در نوبت عصر شامل اسنک و نوشیدنی است.

 موتورسواری در بروژ

یک شیوه دیگر نیز که علاقمندان خاص خودش را دارد موتور سواری است. اگر حداقل 21 سال سن دارید و موتور سواری بلدید و از آن لذت می برید.قطعا گشتن در مناظر بینظیر بروژ به همراه یک گروه و راهنمای متخصص جزء بهترین تجربیات زندگیتان خواهد شد. شرکت در تور های موتورسواری برای هر نفر 65 یورو می باشد. با سفر به این شهرشگفت انگیز اروپایی  لذت گردش دیگر را آغاز کنید. 

 

نظر بدهید