بهترین رستوران های باکو

سطح شهر باکو پر از رستوران‌هایی است که شما را به سمت خود می‌خواند. اما قطعا همه‌ی آن‌ها کیفیت خوب و مناسبی ندارند. در این مقاله بهترین رستوران‌های این شهر را به شما معرفی می‌کنیم. با کلیک روی نام هر یک از این رستوران‌ها می‌توانید آدرس آن را روی نقشه به راحتی پیدا کنید.

رستوران نارقیز (Nargiz)

 در این رستوران غذاهای آذربایجانی، گرجستانی و روسی عرضه می‌شود. قیمت غذاهای این رستوران به طور متوسط ۵ الی ۱۰ مانات (۱۱۵۰۰ تومان الی ۲۳۰۰۰ تومان) است. از میان تمام غذاهای خوشمزه‌ی این رستوران، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که سوپ لوبیا، سالاد گرجستانی تازه، سالاد وینگرت، دولمه‌ی برگ مو و ساج را حتما امتحان کنید.

شما می‌توانید با قیمتی بسیار مناسب و با غذاهای باکیفیت دوستانتان را در این رستوران مهمان کنید. دکوراسیون رستوران نارقیز بسیار زیبا است و دیوارهای آن را با فرش، لوح‌ها و تصاویری آراسته‌اند که نمایشگر زندگی مردمان محلی است. 

رستوران فیروزه (Firuze)

 رستوران فیروزه یکی از رستوران‌های سنتی باکو است که غذاهای آذربایجانی عرضه می‌کند. میانگین قیمت غذاهای آن بین ۱۰ الی ۲۰ مانات (۲۳۰۰۰ تومان الی ۴۶۰۰۰ هزار تومان) است. از بهترین غذاهای منوی این رستوران می‌توان به ساج، گوشت گاو یا مرغ قوتاب با سبزی اشاره کرد. فضای رستوران فیروزه بسیار آرامش‌بخش است و ذوق زیادی در ساخت آن به کار رفته است و رفتن به آن هم برای مردم محلی و هم برای گردشگران می‌تواند بسیار جذاب باشد.

این رستوران فضای بسیار گرم و دوستانه‌ای دارد و برای خانواده‌ها مناسب است. کارکنان آن رفتار بسیار خوبی با مشتریان دارند و کیفیت غذاهایشان نیز مطلوب است.

رستوران ناملی (Namli)

 رستوران ناملی از رستوران‌هایی است که در باکو غذای آذربایجانی و ترکی تهیه می‌کند. میانگین قیمت غذاهای آن بین ۱۰ الی ۲۰ مانات (۲۳۰۰۰ تومان الی ۴۶۰۰۰ هزار تومان) است. به شما توصیه می‌کنیم اگر به این رستوران آمدید، حتما از کباب‌های خوشمزه‌ی آن امتحان کنید. کباب‌های خوشمزه، تازه و خوش عطر آن رستوران ناملی را به شهرت رسانده است.

کباب‌های این رستوران را با سس‌های مختلف و ادویه‌های خوشمزه‌ی ترک امتحان کنید. حتی بادمجان هم در بسیاری از وعده‌های غذایی و به صورت کبابی مورد استفاده می‌شود. پرس‌های رستوران ناملی بزرگ است و با نان عرضه می‌شود. در تابستان هم می‌توانید در فضای روباز نشسته و از هوای زیبا هم لذت ببرید.

سحیرلی تنور (Sehirli Tendir)

این رستوران غذاهای سنتی آذربایجان را سرو می‌کند. هزینه‌ی خوردن غذا در این رستوران بین ۱۰ الی ۲۰ مانات (۲۳۰۰۰ تومان الی ۴۶۰۰۰ هزار تومان) است. اگر به این رستوران رفتید، حتما نان تنوری، قوتاب (ختاب) و دوغ (آیران) سفارش دهید؛ این‌ها جزو بهترین‌های منوی رستوران سحیرلی تنور است.

این رستوران جزو معدود رستوران‌هایی در باکو است که خود نان را در تنور طبخ می‌کند. غذاها ساده اما پر هستند و شکل‌هایی دارند که شما انتظارش را دارید. فضای آن هم بسیار گرم، صمیمی و سنتی است؛ مثل این است که مادر در پشت پرده، در آشپزخانه برایتان غذایی پر از عشق و محبت درست می‌کند.

رستوران منقل (Manqal)

 در این رستوران می توانید غذاهای سنتی آذربایجانی نوش جان کنید. قیمت غذاهای آن هم نسبتا مناسب است و با ۱۰ الی ۲۰ مانات (۲۳۰۰۰ تومان الی ۴۶۰۰۰ هزار تومان) می توانید غذای دلخواهتان را بخورید. ما به شما پیشنهاد می کنیم از میان منوی این رستوران قوتاب (ختاب) کدو تنبل را حتما امتحان کنید. منقل رستورانی به سبک سنتی آذری است و خانواده‌ها و زوج‌ها می‌توانند برای صرف قوتاب‌های متنوع و کباب به این رستوران بیایند. غذاها در همان جایی پخته می‌شود که صندلی‌های مشتریان قرار دارد.

گاهی اوقات موسیقی سنتی آذری به صورت زنده در رستوران به اجرا درمی‌آید. رستوران منقل اغلب به قدری شلوغ می‌شود که کارکنان آن شما را به رستورانی که در روبروی آن قرار دارد، هدایت می‌کنند. اما این رستوران ارزش آن را دارد که در موقعی دیگر به آن سر بزنید و غذاهای لذیذ آن را از دست ندهید. این رستوران در کنار رستوران سحیرلی تنور قرار دارد و معماری آن دو مشابه هم است.

ایمرتی (Imereti)

این رستوران جزو آن دسته از رستوران‌هایی است که غذای گرجستانی عرضه می‌کند. از بهترین غذاهایی که می‌توانید در این رستوران میل کنید، خینکالی (Khinkali) و خاچاپوری (Khachapury) است. رستوران ایمرتی یک رستوران درجه یک گرجستانی است که می‌توانید با ۱۰ الی ۲۰ مانات (۲۳۰۰۰ تومان الی ۴۶۰۰۰ هزار تومان) از غذا خوردن در آن لذت خواهید برد. این رستوران بهترین انواع خینکالی (نوعی کوفته‌ی گرجستانی) را طبخ می‌کند. نوشیدنی‌های آن نیز مانند آب معدنی، از نوشیدنی‌های اصیل گرجستانی هستند. 

یو دالی (U Dali)

 این رستوران یکی دیگر از رستوران‌های گرجستانی در باکو است و قیمت غذاهای آن از  ۱۰ الی ۲۰ مانات (۲۳۰۰۰ تومان الی ۴۶۰۰۰ هزار تومان) متغیر است. از بهترین غذاهای منوی این رستوران گردو در بادمجان و سالاد تازه‌ی گرجستان است. رستوران یو دالی در مقایسه با رستوران ایمرتی ساده‌تر است.

این رستوران یک اتاق خصوصی بزرگ دارد که مردم محلی حتی جشن‌های خانوادگی مانند جشن تولد هم در آن می‌گیرند. شما می‌توانید در اتاقک‌های کوچکی که با پرده‌ی بلند و قرمز از سالن جدا می‌شود، غذای خود را میل کنید. زمانی که خدمتکار برای تحویل غذا از آشپزخانه خارج می‌شود، می‌توانید داخل آشپزخانه را هم ببینید که آشپز در حال پختن غذا است. رستوران یو دالی فضایی گرم و صمیمی دارد. 

رستوران بیروت

 رستوران بیروت همان طور که از نامش پیدا است، یک رستوران لبنانی است. اگر عاشق تاپاس هستید، این رستوران جای شما است. متوسط غذاهای این رستوران از ۱۰ الی ۲۰ مانات (۲۳۰۰۰ تومان الی ۴۶۰۰۰ هزار تومان) متغیر است. ترشی‌ها و استارترهای این رستوران بسیار خوشمزه است. رستوران بیروت برای صرف یک شام عاشقانه مکان بسیار مناسب است.

کافه آراز

 در کافه آراز می‌توانید غذاهای آذربایجانی و روسی میل کنید. قیمت غذاهای این کافه به طور متوسط ۵ الی ۱۰ مانات (۱۱۵۰۰ تومان الی ۲۳۰۰۰ تومان) است. از بهترین غذاهای این رستوران می‌توان به تانتونی با نان لواش، سالاد یونانی و پیده‌ی گوش‌باشی اشاره کرد.

بیشتر مردهای محلی برای خوردن میان‌وعده یا کشیدن سیگار یا قلیان به این کافه می‌آیند. کافه آراز محیطی صمیمی برای صرف یک وعده‌ی غذایی گرم و سریع است. این کافه یک تراس هم دارد که در تابستان‌ها مکان بسیار مناسبی برای صرف غذا است.

رستوران کباب اکسپرس

 در این رستوران می‌توانید غذاهای آذربایجانی و ترکی نوش جان کنید. قیمت غذا در رستوران مناسب بوده و از ۵ الی ۱۰ مانات (۱۱۵۰۰ تومان الی ۲۳۰۰۰ تومان) متغیر است. سوپ عدس، دوغ و کباب‌های این رستوران از آن دسته غذاهایی هستند که حتما باید امتحان کنید. فست‌فودهای سالم آن هم بسیار مشهور هستند. منوی رستوران ساده و کوتاه است اما کیفیت و قیمت مناسبی دارند.

رستوران زاکورا (Zakura)

این رستوران غذاهای ژاپنی، به خصوص سوشی عرضه می‌کند. قیمت غذاهای این رستوران کمی بالا است و میانگین قیمت‌ها از ۲۰ الی ۳۰ مانات (۴۶۰۰۰ تومان از ۶۹۰۰۰ تومان) است. رول نروژی، رول رنگین کمان و تمپورا از غذاهایی است که جزو بهترین غذاهای منوی رستوران زاکورا است. اگر دوست دارید غیر از غذاهای آذربایجانی غذای دیگری هم میل کنید، می‌توانید در محیطی عاشقانه غذای ژاپنی بخورید. معمار این رستوران همه چیز را با دقت طراحی کرده است: از میزهای کوتاه تا کیسه‌های برنجی که در دکوراسیون به کار برده است. خدمات آن هم در حد مطلوبی است. 

رستوران یوکا کیتن سوشی (Yuka Kaiten Sushi)

از دیگر رستوران‌های برتر ژاپنی باکو می‌توان به یوکا کیتن سوشی اشاره کرد. قیمت غذاها از ۲۰ الی ۳۰ مانات (۴۶۰۰۰ تومان از ۶۹۰۰۰ تومان) متغیر است. بعد از این که سوشی مورد نظر خود را از طریق آی‌پد انتخاب کردید، چند دقیقه بعد غذای شما را خود آشپز روی میزتان می‌گذارد. آشپز و تمامی کارکنان کیمونو می‌پوشند و سوشی شما را  از ماهی تازه روی چراغ می‌پزند. 

 

 

نظر بدهید