بهترین رستوران های تبریز

در سطح شهر تبریز رستوران‌های زیادی وجود دارد که انواع غذاهای ایرانی و بین‌المللی را سرو می‌کنند. تنوع بسیار زیاد این رستوران‌ها، باعث شده که انتخاب برای گردشگران سخت‌تر شود. به همین دلیل بهترین رستوران‌های این شهر را که کیفیت و قیمت مناسبی را دارند، به شما معرفی کنیم. 

رستوران سنتی و باغ آنا

اگر از تبریز به ست سردرود بروید، رستوران‌های سنتی و باغچه‌های بسیاری را می‌بینید که به گردشگران و مسافران خدمت‌رسانی می‌کنند. یکی از بهترین آن‌ها، رستوران سنتی و باغ آنا است که می‌توانید در آن غذاهای بسیار خوشمزه سنتی از جمله  کباب، ماهیچه، آبگوشت و صد البته کوفته تبریزی را نوش جان کنید.

رستوران حاج علی

رستوران حاج علی تبریز یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های شهر است که در بازار تبریز، بازار کلاه‌دوزان (بوهچی بازار) قرار دارد. این رستوران بیش از ۱۰۰ سال است که در بازار تبریز مشغول فعالیت است و غذاهای سنتی ایرانی مانند چلوکباب را با بهترین کیفیت به مشتریان عرضه می‌کند.

رستوران حاج علی پیشنهاد ما به گردشگرانی است که قصد سفر به تبریز را دارند، چون هم می‌توانید از بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده‌ی جهان دیدن کنید و هم غذای بسیار خوشمزه‌ای نوش جان کنید. غذاهایی که در این رستوران ارائه می‌شود، کباب کوبیده، برگ و جوجه کباب است و می‌توانید با خوردن این غذاها، طعم ناب کباب‌های قدیمی ایرانی را مزه کنید.

رستوران حاج مجید

رستوران حاج مجید یکی از رستوران‌های قدیمی تبریز است که در خیابان تربیت، جنب مسجد امام حسن قرار دارد. این رستوران از سال ۱۳۵۲ شروع به کار کرده صاحب آن فردی به نام حاج مجید یا حاج مجید تویوخچی (حاج مجید مرغ‌فروش) بود. این رستوران فقط چلو مرغ می‌پزند که طعم بسیار لذیذی دارد. 

رستوران های جلالی سردرود

اولین شعبه‌ی رستوران جلالی، در سال ۱۳۶۰ در شهر سردرود (نزدیکی تبریز) فعالیت خود را آغاز کرد. کیفیت غذاهای این رستوران به گونه‌ای بود که مردم تبریز برای امتحان کردن آن، به سردرود می‌رفتند.

رستوران گازماخ

رستوران گازماخ یکی دیگر رستوران‌های سنتی تبریز است، اما در منوی آن چند مورد فست‌فود هم پیدا می‌شود. گازماخ در فارسی به معنی ته‌دیگ است و غذاهای این رستوران همگی به همراه ته‌دیگ سرو می‌شود که طعم بسیار خوبی هم دارد. 

کباب سرای ریحان

کباب‌سرای ریحان در دروازه تهران، نرسیده به هتل مرمر، جنب فروشگاه آناتا قرار دارد و کباب‌های بسیار خوشمزه‌ای عرضه می‌کند. 

چلوکبابی باختر

در دروازه تهران و نزدیکی هتل مرمر کبابی‌های خوب و سرشناسی قرار دارند که یکی از آن‌ها رستوران باختر است که در خیابانی به همین نام واقع شده است. در این رستوران می‌توانید بهتری کباب‌ها را نوش جان کنید.

چلوکبابی مهران

یکی دیگر از کبابی‌های خوب و بنام در مسیر دروازه تهران، چلوکبابی مهران است که در سه راهی ولی‌عصر، روبروی پمپ بنزین قرار دارد. 

رستوران قرآنی

رستوران قرآنی با بیش از ۱۰۰ سال قدمت، یکی از قدیمی‌ترین چلوکبابی‌های تبریز است که هنوز هم با همان کیفیت خوب قدیمی، به کارش ادامه می‌دهد. اگر برای گشت و گذار و خرید به مرکز شهر و بازار قدیمی رفتید، می‌توانید برای صرف ناهار به این رستوران بروید. 

رستوران ایمانی 

رستوران ایمانی در سردرود قرار دارد که فاصله‌ی آن با تبریز فقط ۲۰ دقیقه است. غذاهای این رستوران و همچنین محیط آن به قدری خوب است که در سفر به تبریز، ارزش این را دارد که سری هم به سردرود زده و طعم لذیذ غذاهای ایرانی (انواع کباب و دیزی) را بچشید. 

رستوران و باغچه سنتی برکه

رستوران برکه یک باغچه‌ی سنتی است که در کمربندی سردرود قرار دارد؛ در این مسیر چندین سفره‌خانه و باغچه‌ی سنتی وجود دارد که برکه یکی از بهترین آن‌ها است. در این رستوران می‌توانید بهترین کباب‌ها و آبگوشت‌های تبریز را نوش جان کنید. این رستوران فضای بسیار زیبایی دارد که خود می‌تواند از دلایل رفتن به این رستوران باشد.

 

رستوران ایپک یولی

رستوران ایپک یولی یکی از بهترین رستوران‌های مرکز شهر (خیابان دارایی) است که انواع غذاهای ایرانی و بین‌المللی، از جمله انواع کباب ایرانی و ترک را سرو می‌کند. 

رستوران اجاق

در رستوران اجاق تبریز هیچ آشپزخانه‌ای وجود ندارد! پس از این که شما وارد رستوران شده و غذای خود را (گوشت قرمز یا سفید) انتخاب کردید، می‌توانید خودتان غذا را سر میز کبابی، سرخ یا گریل کنید.

رستوران ایل گلی

در وسط استخر ایل گلی، عمارتی تاریخی قرار دارد که امروزه آن را به رستوران تبدیل کرده‌اند. اگر در سفر به تبریز به ایل گلی آمدید، می‌توانید ناهار یا شام را در این رستوران نوش جان کنید که انواع غذاهای سنتی را سرو می‌کند. 

 

رستوران مهدی هیلا

رستوران مهدی هیلا یکی از رستوران‌هایی است که فست‌فود عرضه می‌کند، اما آش رشته و سوپ خامه‌ی بسیار خوشمزه‌ای هم دارد. اگر در تبریز هوس فست‌فود کردید، حتما سری به این رستوران بزنید و پیشنهاد می‌کنیم از پیتزای فیلادلفیای آن هم امتحان کنید. قیمت غذاهای این رستوران نسبت به کیفیت غذاها مناسب است.

رستوران باداس

رستوران باداس، یا رستوران اسپانیایی است که می‌توانید برای تجربه‌ی طعم‌هایی متفاوت، سری به آن بزنید. برای صرف صبحانه با نمایی زیبا بر تبریز، می‌توانید به باداس بروید.

 

نظر بدهید