تور بندر عباس از مشهد - شرکت هواپیمایی پاژسیر مشهد مجری تورهای اقساطی از مشهد

بازدید : 979   |      

قیمت: 590,000 تومان

تور بندرعباس (ریلی)
3شب و 4 روز اقامت
590/000تومان
100 نقد + الباقی اقساط دلخواه
تلفن:31810-051
تلفن:09156010048

آداب و رسوم:

اهالی بندر عباس بسیار خونگرم  و مهربانند. در کوچه پس کوچه های قدیمی این شهر حتما مردان را با لباس های عربی و زنان و دختران را با "برگه" ( نقاب) بر صورت خواهید دید. مانند دیگر مردم مسلمان ایران زمین، اعیاد مذهبی بسیار باشکوه برگزار می شود و زیارت اهل قبور، آشتی دادن میان اقوام و... از کارهای پسندیده آن ها در این روزها می باشد. بندرعباسی ها به ازدواج جوانان بسیار بها می دهند و تا سه شب عروسی را خانواده داماد بر عهده می گیرند.حنابندان یکی از رسوم مهم عروسی در بندرعباس است. اگر سفری به این منطقه داشته باشید حتما بانوانی را در حال طراحی بر روی دست گردشگران خواهید دید که با مهارتی خاص نقوش ظریفی را اجرا می کنند.

بندرعباسی ها در گذشته با خانواده و اقوام و دوستان به باغات بیرون شهر می رفتند و یک روز را در طبیعت سپری می کردند و به آن "روز دمو" می گفتند. یکی از آداب جالب اهالی این شهر مراسم "زار" است که با نوع موسیقی محلی خاص برای بیرون راندن مریضی از تن بیمار تلاش می کنند.

 

مراسم "زنبیل گردانی" برای فرزندی انجام می شود که تا دو سالگی موفق به راه رفتن نشده به همین خاطر بچه را در زنبیلی از  پوشال درخت خرما گذارده و با بچه های دوستان و محل اورا در محل میگردانند. قربانی برای ریزش باران، قبله دعا (دعای طلب باران) نیز از دیگر آداب و رسوم این منطقه می باشد.