جشن ها و فستیوال روسیه

بهترین فستیوال‌ ها و رویداد های روسیه

فستیوال جاز اوسادبا 

 فستیوال موسیقی جاز در مسکو که طی یک یا دو روز در ماه جولای برگزار می شود. فستیوال جاز اوسادبا (Usadba Jazz Festival) بزرگ ترین فستیوال موسیقی در فضای باز کشور روسیه است که گروه هایی با سبک های مختلف موسیقی همانند جاز، بوز، جاز-راک و … در این رویداد اجرا می کنند.

فستیوال بین‌المللی فیلم مسکو

 فستیوال فیلم مسکو در واقع یک جشنوار بین اللکملی است که اولین بار در سال 1935 توسط استالین برای رقابت با جشنواره فیلم وینز برگزار شد. این جشنواره هر سال پایان ماه ژوئن در شهر مسکو برگزار می شود که یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین جشنواره بین اللملی فیلم در دنیا است.جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو 2018 در تاریخ  ۱۹ تا ۲۶ام ماه آوریل برگزار شده است.

سال نوی ارتودکس‌های روسیه

 سال نوی ارتودکس‌های روسیه در تاریخ چهاردهم ژانویه در روسیه یکی دریگر از جاذبه ای روسیه است اما این روز جز تعطیلات رسمی روسیه محسوب نمی شود اما بسته به منطقه ممکن است این روز، یکی از تعطیلات غیر رسمی باشد. سال نوی ارتودکس‌ها  یکی از قدیمی ترین جشن های سال نو محسوب می شود که تاریخ آن از تقویم گرجستانی اقتباس می کند.

سال نو

جشن های سال نو در مسکو یکی دیگر از جذابیت های این شهر است که در تاریخ سوم دسامبر تا دوم ژانویه گردشگران زیادی را به این شهر می کشاند. و میدان سرخ یکی از محبوب ترین نقاط در مسکو است که آتش بازی سال نو در آنجا برگزار می شود.

هفته مد روسیه

 یکی دیگر از جذابیت های که در ماه اکتبر در شهر مسکو می توانید ببینید هفته مد است که طراحان مطرح دنیای مد و لباس در این هفته به مسکو می آیند.

روز پیروزی روسیه

 به یاد پیروزی اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی بر آلمان نازی این روز تعطیل است. پس از اینکه سند تسلیم آلمان ‏در نیمه شب ۸ ماه می ۱۹۴۵ (پس از نیمه شب در ۹ می به وقت مسکو) امضا شد. دولت شوروی در اوایل روز ۹ می، مراسم امضا را در برلین اعلام کرد. گرچه افتتاحیه رسمی در ۱۹۴۵ انجام شد، اما این روز تعطیل در جمهوری‌های مشخصی از شوروی در ۱۹۶۵ فقط یک روز غیرکارگری شد.

 روز کارگر 

در سال ۱۹۱۸، روز اول می به عنوان روز جهانی کارگر در شوروی سابق، انتخاب شد. پس از سال ۱۹۹۱، این روز اهمیت سیاسی خود را به معنای گذشته از دست داد.در سال ۱۹۹۲، این روز به عنوان روز کارگر و فستیوال بهاری در پارلمان روسیه نامگذاری شد. برای بیشتر ساکنین این روسیه این روز، تعطیلاتی برای استراحت، خوشگذرانی و بودن با خانواده، است.

 

نظر بدهید