جملات پر کاربرد انگلیسی - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

جملات پرکاربرد انگلیسی

انگلیسی زبان بین المللی است و امروزه به هرجای دنیا که سفرکنید حتما به انگلیسی نیاز خواهید داشت. اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید و آن را روان و راحت صحبت می کنید که مطمئنا در سفر مشکلی نخواهید داشت. اما اگر زبان انگلیسیتان خیلی خوب نیست و نگران برقراری ارتباط در سفرهای خارجی هستید امروز با ما همراه باشید. در این مطلب قصد داریم جملات پرکاربرد انگلیسی را به شما یاد بدهیم که در موقعیت های مهم در حین سفر به کارتان خواهد آمد.

زبان انگلیسی، زبان بین المللی

یکی از بهترین و موثرترین شیوه های یادگیری یک زبان خارجی بودن در محیط و همراه افرادی است که به آن زبان صحبت می کنند. بنابراین خوشحال باشید! چون قرار است در طول سفر کلی زبان انگلیسی یاد بگیرید و وقتی برگشتید مهارت زبان انگلیسی تان تقویت شده است. زبان انگلیسی از نظر تعداد انگلیسی زبان ها (پس از زبان چینی و اسپانیایی) در رتبه سوم قرار می گیرد. اهمیت انگلیسی امروزه بر کسی پوشیده نیست. علاوه بر کشورهای انگلیسی زبان، در حال حاضر در تمام کشورهای دنیا افراد زیادی هستند که به زبان انگلیسی مسلط هستند و بعد از زبان مادری، انگلیسی هم بلدند. زبان انگلیسی در رسانه، تلویزیون، فیلم و سریال و موسیقی، سیاست، تجارت و تمام ابعاد زندگی حضور پررنگی دارد و پرصحبت ترین زبان در جهان به شمار می رود. در قرن بیست و یک یادگیری زبان انگلیسی یکی از واجبات است و برای حضور موثر در این دنیا می بایست انگلیسی بلد باشید. پیشنهاد می کنیم در طول سفر از صحبت کردن با افراد خارجی نترسید و سر صحبت را باز کنید. هرچقدر هم که زبان انگلیسیتان ضعیف باشد باز هم نترسید و فراموش نکنید که اولین گام در برقراری ارتباط داشتن اعتماد به نفس است.  برخی از مهم ترین جملات پرکاربرد انگلیسی که در ادامه به شما یاد می دهیم به شما کمک می کند تا با اعتماد به نفس بیشتری سفر کنید و با افراد بومی و غریبه ها ارتباط برقرار کنید.

 

سلام و احوالپرسی

جمله فارسی

معادل انگلیسی

تلفظ

سلام

Hi / Hello

های/ هِلو

صبح بخیر

Good Morning

گود مورنینگ

عصر بخیر

Good Evening

گود ایونینگ

شب بخیر

Good Night

گود نایت

حال شما چطوره؟

How Are You?

هاو آر یو

خداحافظ

Goodbye

گودبای / بای

 

جملات پرکاربرد در فرودگاه

وقتی به سفر خارجی و به ویژه یک کشور انگلیسی زبان می روید اولین مواجهه شما با زبان انگلیسی در خودِ فرودگاه است. در ادامه جملات پرکاربرد انگلیسی در فرودگاه را به شما یاد می دهیم.در طول سفر مطمئنا موقعیت های زیادی پیش می آید که چیزی بخواهید. مودبانه ترین حالت برای درخواست چیزی، اضافه کردن I would like به ابتدای جمله است. به طور مثال اگر تشنه هستید می توانید بگویید: I would Like some water

ساعت چند است؟

What time is it?

وات تایم ایز ایت

سرویس بهداشتی کجاست؟

Where is the restroom?

وِر ایز دِ رِست روم

گیت پرواز من کجاست؟

where is my gate?

وِر ایز مای گِیت

می‌خواهم…

I would like …

آی وود لایک…

گیت پرواز مکانی در فرودگاه است که از آن جا سوار هواپیما می شوید. فرودگاه ها بسته به مساحت و بزرگی شان تعداد مختلفی گیت پروازی دارند و در فرودگاه های بزرگ ممکن است ده ها گیت وجود داشته باشد. بنابراین برای اینکه در فرودگاه گم نشوید و بتوانید سریع گیت پروازی خود را پیدا کنید می توانید این سوال را از کارکنان بپرسید.

 در هواپیما

وقتی وارد هواپیما می شوید شاید خیلی نیازی به صحبت و انگلیسی حرف زدن نداشته باشید. مگر آن که چیزی (غذا، نوشیدنی) بخواهیم که در بالا جمله انگلیسی را به شما گفتیم. اما، در حین پرواز مهمانداران و همین طور خلبان هواپیما بارها سوالاتی از شما می پرسند یا جملات و دستورالعمل هایی را اعلام می کنند که رعایت آن ها برای حفظ جان و سلامتی شما واجب است. بنابراین جملات پرکاربرد انگلیسی در حین پرواز را به شما یاد می دهیم که تا دانستن معنای آن ها بتوانید پروازی بهتر داشته باشید.

هنگام تیک آف و پرواز و همین طور موقع فرود لازم است که کمربند ایمنی خود را بسته نگهدارید. چراغی بالای سر مسافران وجود دارد که علامت کمربند روی آن است. تا زمانی که این چراغ روشن است باید کمربندتان را بسته نگهدارید و به هیچ وجه از جایتان بلند نشوید. اما زمانی که خلبان آن را خاموش کرد می توانید کمربندتان را باز کنید و مثلا به سرویس بهداشتی بروید.

جمله فارسی

معادل انگلیسی

تلفظ

شماره صندلی شما چند است؟:

what is your flight number

وات ایز یور فلایت نامبر

چراغِ بستن کمربند

fasten seatbelt sign

فَستن سیت بِلت ساین

ساعت چند است؟

what time is it?

وات تایم ایز ایت

ساعت به وقتِ محلی …. است

The local time is…

دِ لوکال تایم ایز

 

گمرک و کنترل گذرنامه

پس از آن که سوار هواپیما شدید و به سلامتی وارد فرودگاه مقصد شدید پراسترس ترین مرحله سفر شروع می شود: کنترل گذرنامه! در این مرحله باید دلایل سفر، مدت زمان سفر، محل اقامت و هدفتان از سفر را به مامور کنترل گذرنامه توضیح بدهید. این مرحله به خودی خود استرس آور است چه برسد به این که انگلیسی هم بلد نباشید و درست متوجه پرسش های مامور نشوید. اما نگران نباشید! از آن جا که در حالت عادی همیشه چندین سوال متداول و همیشگی پرسیده می شود در ادامه این جملات پرکاربرد انگلیسی را به شما یاد می دهیم:در پروازهای طولانی گاهی لازم است در طول مسیر در یک یا چند فرودگاه توقف داشته باشید. به این نوع، پرواز کانکشن می گویند. اگر به کشوری وارد شده اید که قصد اقامت در آن را ندارید و تنها در مسیر پرواز، چند ساعتی در فرودگاه آن کشور توقف دارید در پاسخ دلیل سفر این طور جواب بدهید:

جمله فارسی

معادل انگلیسی

تلفظ

پرواز کانکشن دارم

I have a connecting flight

آی هَو عِه کانکتینگ فلایت

برای تفریح سفر می کنم

I am traveling for leisure

آی اَم تراولینگ فور لِژِر

در سفر کاری هستم

I am traveling for work

آی ام تراولینگ فور وُرک

…. روز در این جا خواهم ماند

I will be here for …. Days

آی ویل بی هی اِر فور …. دِیز

برای ملاقات با خانواده آمده ام

I am visiting family

 

آی اَم ویزیتینگ فَمیلی

در …. (نام هتل) اقامت دارم

I am staying at…

آی اَم استِیینگ اَت ….

 

جملات پرکاربرد انگلیسی در بدو ورود

جمله فارسی

معادل انگلیسی

تلفظ

نقشه دارید؟

Do you have a map?

 

دو یو هَو عِه مَپ

صرافی کجاست؟

where is the currency exchange?

 

وِر ایز دِ کارِنسی اکچِنج

ایستگاه اتوبوس کجاست؟

Where is the bus stop?

وِر ایز دِ باس استاپ؟

کجا می‌توانم تاکسی بگیرم؟

Where can I find a taxi?

 

وِر کَن آی فایند عِه تَکسی؟

می‌خواهم به … (نام مقصد) بروم

I would like to go to …

آی وود لایک تو گو تو …

آیا می‌دانید این هتل کجاست؟

Do you know where this hotel is?

دو یو نو وِر ایز دیس هتل؟

متوجه نمی‌شوم!

I don’t understand

آی دونت آندرستند

 

جملات پرکاربرد انگلیسی در هتل

من به نامِ … اتاق رزرو کرده‌ام

I have a reservation under…

آی هَو عِه رزرویشن آندر

اتاق چند تخته است؟

How many beds are in the room?

هاو مِنی بِدز آر این دِ روم؟

یک اتاق با تخت دونفره می‌خواهم؟

I would like one queen bed

آی وود لایک وان کوئین بِد

اتاقم چه طبقه‌ای است؟

What floor am I on?

وات فلور اَم آی آن؟

آسانسور کجاست؟

Where are the elevators?

ور آر دِ الِویتور

آیا صبحانه رایگان هم ارائه می‌شود؟

 Is there free breakfast?

ایز دِر فری بِرِک فَست

 

نظر بدهید