رستوران ایرانی در هند

غذاهای ایرانی به خاطر عطر و بوی منحصر به فردشان معروف هستند که بیشتر در گوجارات و ماهاراشترا آن را پیدا خواهید کرد. در پایتخت هند نیز از غذاهای لذیذ ایرانی محروم نخواهید بود. تعدادی رستوران انگشت شمار در دهلی تنها به سرو غذاهای ایرانی میپردازند ولی در مکانهای متعددی میتوان در منو سراغ لیست غذاهای خوشمزه وطنی رفت. در اینجا لیست رستورانهای ایرانی در دهلی در تور هند را معرفی می کنیم که غذاهای فوق العاده ایرانی، فارسی و آریایی را سرو می کنند:

 

رستوران نوش جان

یکی از پر سر و صداترین غذاخوری های ایرانی در دهلی که انواع غذاهای خوشمزه فارسی مثل کباب، انواع سیب زمینی، پیتزاهای مخصوص، سینی های مزه و غیره را سرو می کند. رستوران نوش جون خوشمزه ترین غذاهای سنتی ایرانی و غذاهای ترکیبی مثل پیتزا جوجه، چلو کباب، رول فلافل، و غیره را نیز در منو دارد که البته یکی از مقرون به صرفه ترین و ارزان ترین رستورانهای دهلی به شمار می رود.

آدرس: بازار مواد غذایی اپیکوریا، ایستگاه مترو نهرو پالاس، دهلی نو

 

رستوران فیداه

یک رستوران کوچک در دهلی و از ارزانترین رستوران های هند که بهترین غذاهای ایرانی را سرو می کند که البته بیشتر روی دکوراسیون تمرکز داشته است. البته از غذا هم در این مکان لذت خواهید برد. غذاهای این رستوران شامل خوراک جوجه، چلوکباب گوسفندی، و جوجه کباب مخصوص فیدا می شود. در مقابل طعم این غذاها نمیتوان مقاومت کرد!

آدرس: انتهای بازار اپیکوریا، ایستگاه مترو نهرو پالاس، دهلی نو

 

رستوران اسکله ۳۸

رستوران پیر ۳۸ یک رستوران فوق العاده پر جنب و جوش با منوی عالی و جو فوق العاده می باشد. در اینجا میتوان از انواع غذاهای ایرانی، عربی، لبنانی و هندی لذت برد. غذاهایی مثل سینی مزه، کباب ایرانی، انواع سالاد و غیره در اینجا سرو می شود.

آدرس: فروشگاه ۱۰۶-۱۰۷، سایبر هاب، گورگائون

 

رستوران پارسی انجمن

پارسی انجمن یک کافه تریا عالی در پارسی رست هاوس یا استراحتگاه پارسی می باشد که در سال ۱۹۵۸ توسط خانم و آقای داریوش باگلی افتتاح شد. خانم باگلی پس از فوت همسر لذیذترین غذاهای فارسی را سرو کرد که مشتریان بیشتری را به این مغازه فرا خواند. 

آدرس: خیابان بهادر شاه ظهر، عمارت LNJP، نزدیکی دانشکده پزشکی مولانا، دهلی نو

رستوران رستم

یک رستوران با جوی دنج و آرام در بازار اوروبیندو، که خوشمزه ترین غذهای ایرانی را سرو می کند. فضای داخلی رستوران یادآور دوران باستان ایران می باشد و همچنین طعم غذاها شما را به ایران می برد. کلم پلو و سویا این رستوران را از دست ندهید!

آدرس: مجتمع بین المللی هنرمندان خوج، مالویا ناگار، دهلی نو

 

نظر بدهید