قصر پترهوف - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

ساخت قصر شگفت انگیز پترهوف از سال 1714 میلادی و با نظارت مستقیم پتر کبیر آغاز شد و پس از مرگش نیز ادامه یافت. این تزار روسیه در سال 1721 در مجاورت کاخ پترهوف تولیدی را راه اندازی کرد که بعدها به کارخانه ساعت سازیPetrodvorets Raketa تغییر ماهیت داد و از سال 1926 تا به امروز در حال تولید ساعت های روسی معروفRaketa  است.

این کاخ معروف و دیدنی روسیه نام خود را از ریشه آلمانی به معنای دربار پیتر گرفته است زیرا که پترکبیر به فرهنگ غرب و سبک و سیاق معماری آنها علاقه شدیدی داشت و شباهت پترهوف با بناهای اروپایی به حدی است که بسیاری لقب ورسای روسیه را به آن داده اند.کاخ پترهوف در ضلع جنوبی سواحل فنلاند در بخش فدرال سن پترزبورگ قرار دارد. این شهر کوچک با مجموعه های بی بدیل باغ ها و قصرهایش در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.بعد از پترکبیر نیز تغییراتی در ساختار قصر توسط دخترش ملکه الیزابت اعمال شد و همچنان یک اقامتگاه سلطنتی محسوب میشد.

مانند بسیاری از بناهای کشور روسیه پترهوف نیز توسط آلمان ها در جریان جنگ جهانی دوم مورد چپاول قرار گرفت ولی با کمک مهندسین ارتش و بیش از هزار داوطلب در سال 1947 این کاخ بازسازی شد.

مهم ترین بخش های پترهوف عبارتند از: کاخ بزرگ که باغ بالایی را از باغ پایینی جدا میکند، قصر Marly، Monplaisir، هرمیتاژ پترهوف، قصر Cottage، باغ ها و پارک های پترهوف، فواره های پله ای پترهوف.مساحت باغ های کاخ نیمفنبورگ در حدود 200 هکتار است و سه عمارت به نام های پاگودنبورگ، بسادنبورگ و آمالینبورگ در آن واقع شده است.

 

نظر بدهید