مازیچال بهشت ایران - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

مازیچال

جاده چالوس تا مرزن آباد، سپس به سمت کلاردشت، بعد از کلاردشت حدود 3 کیلومتر به در جاده عباس آباد ادامه داده و بعد از آن به مازیچال خواهید رسید. در نزدیکی شهر کلاردشت دهکده‌ای به نام مازیچال در ارتفاع حدودا ۲۶۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد ارتفاعات دیدنی مازیچال و چشم اندازهای بسیار زیبا با دیدی وسیع از مسیر رامسر تا چالوس، موقعیتی بسیار دیدنی به این دهکده کوهستانی بخشیده است. وجود تپه‌هایی که بالاتر از ابرها قرار دارد و منظره‌ای وصف نشدنی از ابرها که هر لحظه شکل های زیبایی به خود میگیرند.

 

جنگلهای ابتدای جاده مناظر زیبا و  ارتفاعات پوشیده از گلهای فصلی رویایی دارند.

 

در یک نگاه کلی آب وهوای دلپذیر کوهستانی و مناظر زیبای جنگل و نمای دریای ابر، تصویری بهشتی از آفرینش خدا را نمایش می‌دهد.در این منطقه درختان بلوط سر به فلک کشیده ای  وجود دارد. مازیچال برق ندارد و مردم روستا از فانوس برای روشنایی در شب استفاده می‌کنند. بیشتر اهالی نیز به شغل دامداری مشغول هستند. 

 

  مازیچال امکانات اقامتی ندارد و به ندرت مکانی برای اجاره کردن گیر می‌آید شب های این منطقه  بسیار سرد است در ضمن مغازه یا فروشگاهی در منطقه وجود ندارد؛ به همین دلیل از غذای محلی هم در این منطقه خبری نیست؛ پس غذای کامل به تعداد وعده‌های لازم با خود ببرید.

 

انواع گونه های جانوری پستانداران و پرندگان وحشی در این منطقه زندگی می کنند از جمله:سنجاب ، گوزن ، بز ، پلنگ ، خرس ، خرگوش ، خوک ، شغال ، گربه وحشی ، جوجه تیغی ، گورکن ، گرگ ، قرقاول ، لاشخور ، دارکوب ، دم جنبانک ، کبک ، قوش ، کبوتر ، زاغچه ، جغد و بلدرچین و خزندگانی از قبیل مار و لاک پشت.

امیدوارم باسفر به  مازیچال (بهشت ایران) آرامشی از جنس طبیعت بگیرید ، همانقدر پاک همان قدر سبز......

 

 

نظر بدهید