کانال های شهر آمستردام - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

 ونیز شمال اروپا لقبی است که به موهبت زیبایی این کانال‌ها در شهر، به آمستردام اطلاق شده است. این راه آب‌ها، نماد آمستردام‌اند و ارزش تاریخی و غنای فرهنگی آن‌ها به حدی است که در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند. در قرن‌های دور نخستین کانال‌ها برای مدیریت آب و دفاع از شهر حفر شدند اما بعدها دلیل مهم‌تری به وجود آمد و آن هم رفت و آمد تاجران محلی بود. اگرچه هر یک کانال آمستردام دارای جذابیت و زیبایی خاصی است اما شماری از آن‌ها واقعا عجیب هستند.

 

برای مثال کانال گلدن بند (Golden Bend) یکی از زیباترین کانال‌ها در آمستردام بوده که گستره زیبایی از خانه‌ها و کافی‌شاپ‌ها را در امتداد خود جای داده است. یکی از بهترین راه‌های تجربه زیبایی آمستردام گشت و گذار از طریق کانال‌های آبی است.  

 

کانال پرنسس (Prinsengracht) سومین و بیرونی‌ترین کانال آبی آمستردام به شمار می‌رود. به تاریخ تجارت دریایی اروپا که بنگریم، این سه کانال یک پروژه‌ی گسترده با حجم عظیمی از سرمایه‌گذاری بودند که در سال ۱۶۱۲ ساخت آن‌ها شروع و ۵۰ سال بعد به اتمام رسید. وقتی که این پروژه پایان یافت، آمستردام ۴ برابر رشد کرده بود. کانال پرنسس در سال ۲۰۰۹ به‌عنوان میراث جهانی به ثبت رسید. کانالی بسیار زیبا و ناحیه‌ای ساکت که برای قدم زدن فوق‌العاده به شمار می‌رود. همچنین اگر مایل باشید می‌توانید با پرداخت مبلغی سوار یکی از کشتی‌های کروز شوید و در طول این کانال همزمان با میل کردن یک وعده ناهار دل‌چسب، به تماشای شهر بپردازید.

 

نظر بدهید