اپلیکیشن هایی که باید قبل از سفر نصب کنید - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

اپلیکیشن هایی که باید قبل از سفر نصب کنید - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

 اگرچه امروزه به لطف وجود آژانس‌هاي مسافرتي و تورليدرهاي حرفه‌اي سفر اتفاق ساده و خوشايندي براي همه ماست اما گاه اتفاق مي‌افتد که دلمان مي‌خواهد با خودروي شخصي يا خودروهاي عمومي به دل کوه و جاده زده و نقاط و مناطق جديد را کشف کنيم.
 علاوه بر دستگاه‌هاي موقعيت‌ياب، برنامه‌هاي کاربردي موبايل کمک بزرگي براي شناسايي موقعيت مورد نظر و دسترسي و محدوديت‌هاست؛ برنامه‌هايي که به ما کمک مي‌کنند با آداب و رسوم، مناطق ديدني و حتي آب‌وهواي مناطق گوناگون آشنا شويم و يک تصوير مجازي از محلي که قصد سفر به آنجا را داريم، ترسيم کنيم.


Posto

يکي از اپليکيشن‌هاي تقريبا جديد در عرصه گردشگري مجازي به‌ويژه براي پيداکردن رستوران‌هاي خوب و مناسب برنامه کاربردي پوستو است.اين برنامه کاربردي به هر کشوري که سفر کرده و علايق گردشگري، غذا‌خوردن، نوشيدن و تفريحي خود را که در آن تعريف مي‌کنيد، برايتان پيشنهادات خوب در شهر مقصد معرفي مي‌کند.
حتي مي‌توانيد مقصد‌هاي گردشگري که رفته‌ايد را از طريق اين نرم‌افزار با ديگر دوستان و آشنايان به اشتراک بگذاريد. براي رستوران‌گردي، اين اپ توصيه مي‌شود.
 

 

TripAdvisor

اين برنامه کاربردي مي‌تواند راهنماي هوشمند و هميشه همراه شما در اين سفر باشدبا پيشنهادات اين اپليکيشن مي‌توانيد پيش از سفر به کشوري غريب، براي مسافرتتان برنامه‌ريزي کنيد و حين گشت و‌گذار به‌هيچ‌وجه بابت يافتن بهترين مراکز تفريحي و خدماتي درمانده نشوید.
با داشتن TripAdvisor هم مي‌توانيد نقدوبررسي و تصاوير کاربران اپ را در مورد رستوران‌ها، هتل‌ها و ساير مراکز تفريحي و گردشگري در نقاط مختلف دنيا بخوانيد. با مشاهده نظرات کاربران و امتيازهايي که به مکان‌هاي مختلف داده‌اند، مي‌توانيد بهتر براي سفر و بازديدتان از آنها برنامه‌ريزي کنيد؛ البته TripAdvisor به مراتب از سوارم پيشرفته‌تر است و امکانات بيشتري در اختيارتان قرار مي‌دهد. با اين اپ ضمن خواندن نقد و بررسي‌ها و تماشاي تصاوير، مي‌توانيد از راه دور به رزرو هتل و خريد بليت هواپيما هم اقدام کنيد تا بتوانيد فقط روي گشت‌و‌گذار متمرکز شده و نگران مسائل متفرقه نباشيد .جست‌وجوي مراکز تفريحي و خدماتي اطراف با اتکا به جی‌پی‌اس يکي از قابليت‌هاي بسيار خوب اين اپليکيشن به شمار مي‌آيد. فرض کنيد هنگام قدم‌زني در خياباني ناشناخته، ناگهان گرسنه مي‌شود و از کيفيت و قيمت رستوران‌هاي اطراف خبر نداريد.

اگر TripAdvisor را در موبايل خود داشته باشيد، يک جست‌وجوي کوتاه کافي است تا مناسب‌ترين رستوران نزديک را به کمک مسيريابي روي نقشه پيدا کنيد.اگر در مسافرت از نشستن در هتل کلافه شديد، کافي است روي آيکون Cool Things To Do اپليکيشن اشاره کنيد. با اين کار، فهرست بلندي از تفريحاتي که مي‌توانيد در دور و اطراف هتل به انجامشان بپردازيد برايتان نمايان خواهد شد. ضمنا انجمن‌هاي گفت‌وگوي TripAdvisor هم محل مناسبي است تا سؤالات خود در مورد سفر را بين کاربران اپليکيشن مطرح کنيد و به تبادل تجربيات بپردازيد.
اين اپليکيشن کاربردي رايگان است و مي‌توانيد آن را در پلتفرم‌هاي iOS، اندرويد، ويندوز فون و ويندوز در اختيار داشته باشيد. اين برنامه براي همه کشورها و شهرها جواب مي‌دهد ولي برخي از خدماتش مثل رزرو هتل با اتصال به اينترنت ممکن مي‌شود. از اين برنامه مي‌توانيد در سفر به جاهاي جديد خيلي بيشتر از آنچه فکرش را بکنيد، بهره ببريد.

Foursquare & Swarm

شبکه اجتماعي فور‌اسکوئر يک استارت‌آپ موبايلي نيويورکي بوده که مبتني‌بر موقعيت است و مناطق مختلف، مکان‌هاي عمومي، ادارات، شرکت‌ها و رستوران‌ها با استفاده از جي‌پي‌اس در آن ثبت شده و به دوستانتان اين امکان را مي‌دهد که از موقعيت مکاني شما آگاه شوند و شما بدانيد که آنها کجا هستند. مکان‌هاي نشان‌گذاري‌شده در فوراسکوئر نه بر‌اساس برنامه‌ريزي خاص که به‌طور کلي بر‌اساس اطلاعات کاربران جمع‌آوري شده و توسعه‌دهندگان آن هيچ نقشي در تهيه اطلاعات بر عهده ندارند. پايه و اساس کارکردن با اين برنامه هم بر Check-in کاربران در مکان‌هاي مختلف استوار است؛ البته چندي پيش فوراسکوئر تصميم گرفت فرايند چک‌اين‌کردن مکان‌ها را از اپليکيشن اصلي جدا کرده و آن را بر عهده اپليکيشن ديگري بگذارد که به اين منظور سوارم (Swarm) متولد شد.به‌اين‌ترتيب، اين برنامه صاحب دو اپليکيشن شد که يکي از آنها فقط براي اضافه‌کردن موقعيت مکاني بود و ديگري که اپليکيشن اصلي ا‌ست تنها به جست‌وجوي محل‌ها و بررسي جزئيات مکاني مي‌پرداخت.

سوارم درواقع براي اين زاده شد که کاربراني را که فقط به قصد چک‌اين‌کردن به فوراسکوئر مي‌آيند به اپليکيشن مجزايي هدايت کند، درواقع اين افراد کساني بودند که فقط جنبه سرگرمي ماجرا برايشان جذاب بود و فقط به قصد اطلاع‌دادن موقعيتشان به دوستان و فالوئرهايشان در اپليکيشن فعال بودندحالا اين گروه مي‌توانستند در برنامه مجزايي که فقط براي آنها طراحي شده بود، فعاليت کنند اما کاربراني که تمايل داشتند به جست‌وجو در برنامه بپردازند تا مکان‌هاي مورد نظرشان را پيدا کنند، داده‌ها و اطلاعات موجود را اصلاح کرده و در کل به بهبود وضعيت برنامه کمک کنند و نقش سازنده‌تري داشته باشند، به فعاليتشان در نسخه جديد اپليکيشن اصلي ادامه دهند. در اين نسخه، کاربران بايد به‌عنوان گام نخست سلايق و علاقه‌مندي‌هاي شخصي‌شان را مشخص کنند. مثلا در موارد جزئي‌تر اگر پيتزا دوست دارند يا نوشيدني خاصي را مي‌پسندند و در موارد کلي دنبال مکاني براي گردهمايي هستند يا دنبال جايي با اينترنت مجاني مي‌گردند آنها را در اين ليست اوليه علاقه‌مندي‌ها مشخص کنند..بعد از آن نوبت برنامه فوراسکوئر بوده که در هر موقعيتي که کاربر قرار گرفته‌ است با توجه به چيزهايي که قبلا به برنامه اعلام کرده‌، نزديک‌ترين مکان‌ها را با توجه به سليقه شخصي کاربر به او پيشنهاد دهد. به‌اين‌ترتيب، پيداکردن خوراکي مورد علاقه يا مکاني که دوست داريد براي شما بسيار ساده‌تر خواهد بود. در کل، مي‌توان گفت اپليکيشن اصلي فوراسکوئر تبديل به محلي براي يافتن مکان‌ها و شناساندن آنها به افراد شده است، شناخت بيشتر براي شما از طريق تيپ‌ها و نظراتي‌ اتفاق مي‌افتد که سايريني که قبل از شما در آن محل بوده‌اند، براي آن گذاشته‌اند.
  
HOTELTONIGH

اين برنامه کاربردي براي پيداکردن هتل با قيمت‌هاي مختلف در سراسر جهان کاربرد دارد و هتل‌هايي را در ليست خود دارد که تخفيف‌هاي لحظه آخري ارائه مي‌کنند و مکان‌هاي اقامتي خيلي خاص اما تعداد زيادی درسراسر جهان را در فهرست پوشش‌دهي خود قرار داده است.  افرادي که از Apple Pay استفاده مي‌کنند در اين نرم‌افزار، خدمات ويژه‌اي هم دريافت مي‌کنند.

استفاده از نرم‌افزار آسان، رايگان و تصاوير با کيفيت خوب و اطلاعات ارزشمند در اختيار کاربران قرار مي‌گيرد تا مکان‌هاي اقامتي را با قيمت‌هاي مناسب و وسوسه‌کننده در اختيار داشته باشند.

 Trivago

اين اپليکيشن بيش از ۷۰۰ هزار هتل را در ديتابيس خود دارد و شما مي‌توانيد نزديک‌ترين هتل را با کمترين قيمت پيدا کنيد. مقايسه قيمت ۷۰۰ هزار هتل از بالاي ۲۰۰ سايت رزرواسيون، درج نظر و مطالعه نظرات ديگر کاربران، ارائه بيش از ۱۴ ميليون عکس از هتل‌ها، جست‌وجو بر‌اساس قيمت، کيفيت هتل، مکان و ...، جست‌وجوي هتل نزديک محل اقامت شما، نشان‌دادن محل جغرافيايي هتل روي نقشه، قابلیت تماس با هتل از طريق اپليکيشن و جست‌وجو با واحد‌هاي پولي مختلف از ديگر قابليت‌هاي اين برنامه کاربردي است.


 
RED ZONE

اين برنامه کاربردي اولين اپليکيشن مسيرياب دنيا‌ست که نقاط حادثه‌خيز و جرم‌خيز را در شهر‌هاي مختلف جهان به شما معرفي مي‌کند. اگر وارد منطقه قرمز يا محيط‌هاي پرخطر (منظورمان مناطقي است که سابقه تيراندازي يا تصادف در آن وجود دارد) شويد اين برنامه کاربردي به شما هشدار مي‌دهد. سازندگان اين اپ اعلام کرده‌اند که اطلاعات مربوط به مناطق جرم‌خيز در شهر‌هاي مختلف دنيا را بر‌اساس آمار و اطلاعات مستند جمع‌آوري و در اين اپ پياده‌سازي کردند.یکي از موارد ضروري براي هر سفر نقشه است و بهترين انتخاب، اپليکيشن نقشه گوگل خواهد بود. به وسيله اين اپليکيشن مي‌توانيد محدوده سفر خود را دانلود کرده و بدون نياز به اينترنت از آن استفاده کنيد. به وسيله اين اپلیکيشن شما به نقشه بيش از ۲۲۰ کشور دسترسي خواهيد داشت. همچنين در صورت اتصال به اينترنت مي‌توانيد به جزئيات و امکانات بيشتر مثل اطلاعات اماکن، مسيريابي، سفر مجازي به وسيله Street View و ديگر امکانات خوب اين اپليکيشن دسترسي داشته باشيد.

 

 

Google Maps

 


یکي از موارد ضروري براي هر سفر نقشه است و بهترين انتخاب، اپليکيشن نقشه گوگل خواهد بود. به وسيله اين اپليکيشن مي‌توانيد محدوده سفر خود را دانلود کرده و بدون نياز به اينترنت از آن استفاده کنيد.   به وسيله اين اپلیکيشن شما به نقشه بيش از ۲۲۰ کشور دسترسي خواهيد داشت. همچنين در صورت اتصال به اينترنت مي‌توانيد به جزئيات و امکانات بيشتر مثل اطلاعات اماکن، مسيريابي، سفر مجازي به وسيله Street View و ديگر امکانات خوب اين اپليکيشن دسترسي داشته باشيد.

 

 

نظر بدهید