برج مروارید خاور شانگهای - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

برج مروارید خاور شانگهای - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

برج تلويزيوني مرواريد شرقي شانگهاي (Oriental Pearl TV Tower)، قرار گرفته در ساحل رودخانه Huangpu، از زمان ساختش در سال 1994 يکي از خيره‌کننده‌ترين جاذبه‌هاي شهر شانگهاي بوده است. تا قبل از تکميل شدن مرکز مالي جهاني شانگهاي در سال 2007، اين برج با ارتفاع 468 متريش بلندترين سازه ساخته شده در چين بود. در زمان حاضر اين برج پنجمين برج بلند مخابراتي دنيا است. برج ميلاد تهران مقام ششم را در اين ليست دارد.

برج مرواريد شرقي 3 گوي اصلي دارد. هر کدام از اين گوي‌ها سکوي تماشاي منظره خود را دارند، در نتيجه شما مي‌توانيد از منظره نفس‌گير شهر در ارتفاع‌هاي متفاوت لذت ببريد. بالاترين گوي در ارتفاع 350 متري قرار دارد؛ در آنجا مي‌توانيد از نماي ديد پرنده شهر لذت ببريد. گوي مياني، 3 طبقه در ارتفاع 259 متري تا 267 متري دارد. طبقه بالايي اين گوي، رستوران گردان است. دو طبقه پاييني سکوهاي تماشاي منظره هستند. از طبقه اصلي اين گوي در ارتفاع 263 متري مي‌توانيد به سمت پايين، آسانسور سوار شده و به سکوي قرار گرفته در ارتفاع 259 متري و داراي کف شيشه‌اي برويد. مي‌توانيد از پياده‌روي در اين مکان و ديدن نماي 360 درجه رودخانه Huangpu و ساختمان‌هاي دو طرف رودخانه لذت ببريد. گردشگراني که ترس از ارتفاع دارند بهتر است به اين طبقه نروند. پايين‌ترين گوي برج نيز در ارتفاع 90 متري قرار دارد.


موزه تاريخ شانگهاي در طبقه همکف برج قرار دارد. اين موزه شامل هزاران اثر تاريخي، بيش از 100 مجسمه مومي و نمونه‌هاي کوچک شده سازه‌هاي معماري است. در اين موزه مي‌توانيد در مورد فرهنگ شانگهاي اطلاعات کسب کنيد، اين که سابق بر اين چه بوده و چگونه در طول زمان تغيير کرده است. اين موزه نمايشگاهي عالي هم براي بچه‌ها و هم بزرگسالان بوده و بازگوکننده تاريخ شهر است.

 


رستوران گردان برج مرواريد شرقي در گوي بزرگ دوم برج قرار گرفته و با ارتفاع 263 متريش مرتفع‌ترين رستوران گردان در آسيا است. اين رستوران ظرفيت ميزباني از 350 نفر را در يک زمان داشته و هر 2 ساعت يکبار به دور خود مي‌گردد. اين رستوران ناهار و شام بوفه داشته و منوي آن گستره‌ي وسيعي از غذاهاي غربي و چيني را شامل مي‌شود. شما مي‌توانيد علاوه بر لذت بردن از منظره کامل شهر يک غذاي عالي نيز نوش جان کنيد. قيمت بوفه ناهار (11 صبح تا 2 بعد از ظهر) و بوفه شام (5 بعد از ظهر تا 9 شب) در اين رستوران به ترتيب 298 يوان و 328 يوان براي هر نفر است. براي مهمانان رستوران بازديد از برج، هر 3 گوي و موزه تاريخ شانگهاي رايگان است.

نظر بدهید