تفریحات کویری دبی - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

تفریحات کویری دبی - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

انواع تفریحات در دبی

۱) سواری بر روی تپه‌های ماسه‌ای | Dune Bashing

دقایقی سرشار از هیجان و آدرنالین بر روی تپه‌های طلایی کویر منتظر شماست! تجربه‌ی سواری بر روی تلماسه‌های کویری و پایین آمدن از شیب تندشان، چیزی نیست که به راحتی از خاطرتان برود. در این گردش معمولا از ماشین‌های شاسی بلندی نظیر تویوتا لندکروز استفاده می‌شود.اگر خوش‌شانس باشید، ممکن است راننده ماشین به شما هم اجازه دهد که فرمان را به دست بگیرید.  

۲) سندبوردینگ | Sandboarding

 سندبوردینگ از جمله تفریحات هیجان انگیز کویری‌ست که در دبی نیز امکان تجربه‌اش به روی شما باز است.برای تجربه سندبوردینگ در کویر دبی برخی از تورها مختصا این هیجان را برای شما فراهم می‌آورند و برخی نیز در کنار مهیا کردن سایر تفریحات مانند آفرود و موتور سواری و ... این امکان را برای شما ایجاد می‌کنند. تور ۴x۴ یکی از این تورهای تخصصی سندبوردینگ دبی است که شما را از هتل تا کویر و مسیر برگشت خواهد برد.

۳) موتورسواری | Quad Bike

یکی از هیجان انگیزترین تفریحات کویری، بی شک موتور سواریست. موتورسواری در واقع لمس بدون مرز هیجان گردش در کویر است. و البته هر چه هیجان بیش تر، خطر بیش تری نیز در انتظار شماست... با این حال بعید می دانم بخواهید از تجربه اش چشم بپوشید! معمولا موتورسواری در هزینه‌های تور گنجانده نمی‌شود و باید هزینه‌اش را جداگانه بپردازید. 

۴) شن اسکی | Sand Ski

شن اسکی مشابه سندبوردینگ است با این تفاوت که از چوب اسکی استفاده می‌کنید و اگر از اسکی بر روی برف تجربه‌ای داشته باشید، بسیار در این مورد کمکتان خواهد بود.هزینه شن اسکی نیز اغلب در هزینه تورها گنجانده نمی‌شود و باید به صورت جداگانه پرداخت شود. 

 

۵) شترسواری 

تصور کن به سرزمین ماسه و اعراب پا گذاشته‌ای، اما سوار شتر این نماد قدیمی سرزمین نشوی.انگار درست شده‌ای نقش اول فیلمی نوستالوژیک.شاید هیجان شترسواری به قدر موتورسواری و آفرود در دل کویر نباشد، اما تجربه دوست داشتنی ایست که نباید از دست داد. 

۶) عکاسی از غروب و آسمان شب

پای ثابت گردش در کویر، عکاسی و به تماشا نشستن آسمان شب آن است. در کویر به جهت نبود آلودگی نوری، می‌توانید فرصتی تکرار نشدنی در لذت بردن از ستارگان و آسمان زیبای شب به دست آورید. جهت عکاسی از آسمان شب و طلوع خورشید، می‌توانید با تورهای کویرنوردی در شب همراه شوید.و برای عکاسی از غروب اسمان در هر دو تور عصر و شب این امکان را خواهید یافت. 

 

تورهای کویرنوردی دبی

جهت گردش در کویر دبی از تورهای کویرگردی استفاده می‌شود. هنگامی که در این تورها ثبت نام می کنید، در واقع برای استفاده از تفریحات کویری نیز دارید هزینه پرداخت می کنید و البته رفت و آمد از هتل تا خود کویر نیز به عهده برگزار کننده تورهاست.تورهای کویر نوردی دبی عمدتا به سه صورت صبح، عصر و شب برگزار می‌شوند و در تفریحاتی مثل سواری بر روی رمل‌ها، موتور سواری و شتر سواری با یکدیگر مشترک اند. جزئیات بیش تر برنامه‌های هر تور را نیز برای شما آورده ایم. 

۱) تور کویر نوردی در صبح

این تور مختص کسانیست که در بعدازظهر زمان کافی جهت گردش و کویرنوردی ندارند و یا دوست دارند که صبحشان را به کویرنوردی بگذرانند و سپس ظهر هنگام به استراحت و صرف ناهار در اقامت‌گاه‌های  سنتی و کویری بپردازند. 

ساعت ۹ صبح ماشین‌های تور به دنبال شما خواهند آمد و یک‌ راست به کویر دبی برده می‌شوید. پس از رسیدن، ۲۰ دقیقه هیجان محض منتظر شماست!ابتدا با ماشین‌های شاسی بلند بر روی تل‌های ماسه‌ای به گردش در کویر خواهید پرداخت و پس از آن شما را به اقامت‌گاه‌های کویری می‌برند. در اقامتگاه ۱۵ دقیقه موتور سواری، اسکی بر روی تپه‌های ماسه‌ای و شتر سواری در پیش دارید.  کل زمان این تور ۲ ساعت است و پس از پایان گردش، شما را به هتل باز می گردانند. 

۲) تور کویر نوردی در عصر

 در این تور پس از سوار شدن یکراست به دل کویر برده می‌شوید و پیش از همه تجربه سواری بر روی تلماسه‌ها را خواهید داشت. در طی آفرود، چندین توقف برای عکاسی نیز در نظر گرفته شده است. سپس به سمت محل شتر سواری برده می‌شوید و در آن‌جا علاوه بر شتر سواری، امکان موتور سواری و عکاسی از غروب نارنجی و سرخ فام خورشید بر پهنه کویری را خواهید داشت. همچنین طراحی حنا بر روی دست و پای شما نیز انجام می‌شود. استراحت و صرف میان وعده و شام نیز در برنامه قرار دارد.پس از پایان تور، شما به هتل‌تا برگردنده می‌شوید. 

۳) تور کویر نوردی در شب

برای تجربه این تورف حداقل باید ده نفر اعلام آمادگی کنند. توری بسیار مشابه تور عصر کویرنوردی، با این تفاوت که شما امکان مشاهده آسمان شب و زیبایی‌های بی انتهای کهکشان را خواهید داشت و زمان بیش‌تری در اختیار خواهید داشت. بین ساعت ۱۵:۰۰ تا ۱۵:۳۰ سوار ماشین‌های تور می‌شوید و سواری بر روی تلماسه‌ها، شتر سواری، عکاسی از غروب را خواهید داشت. پس از آن در کمپ با طراحی حنا، صرف قهوه عربی و خرمای تازه، دیدن رسوم سنتی عربی و رصد ستارگان و عکاسی از آسمان شب سرگرم خواهید شد. شب را در اقامتگاه خواهید ماند و فردا صبح با صبحانه از شما پذیرایی می‌شود. ساعت ۸:۳۰ فردا صبح شما در هتل خواهید بود.اگر تمایل به تجربه موتورسواری و شن اسکی داشته باشید، هزینه آن جدا محاسبه می‌شود. 

 

نظر بدهید