جاذبه‌های دیدنی گردشگری سریلانکا شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای خارجی اقساطی - قسطی از مشهد

جاذبه‌های دیدنی گردشگری سریلانکا شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای خارجی اقساطی - قسطی از مشهد

شهر باستانی سیگیریا
ویرانه های شهر باستانی سیگیریا از جاذبه های توریستی محبوب گردشگران است که در شمال مرکزی سریلانکا واقع شده است. جاذبه اصلی این شهر باستانی قلعه آن است که از چند باغ و کاخ های مختلف تشکیل شده که همگی در قرن پنجم میلادی ساخته شده اند. شهر باستانی سیگیریا در سال 1982 در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.
معبد توث رلیک
در معبد قرن شانزدهمی سری دالادا مالیگاوا یک معبد به نام توث یا دندان متعلق به بودای مقدس وجود دارد که هر شش سال یکبار، به نمایش در می آید و جزو آثار تاریخی سریلانکا محسوب می گردد. حمله سال 1998 به معبد، خسارت قابل توجهی به گنبد هشت ضلعی آن وارد کرد، ولی دوباره تعمیر شد. این معبد در جعبه ای به نام چدی قرار دارد که از طلا ساخته شده است. معبد توث هم جزو آثار ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو می باشد.
شهر مقدس آنیوراداپورا
از جاذبه های دیدنی دیگر سریلانکا، شهر مقدس آنیوراداپورا می باشد که این اثر هم جزو آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو می باشد. این شهر بخاطر ویرانه های حفاظت شده و آثار باقی مانده از دوران باستان، شهری معروف و شناخته شده می باشد. شهر در استان شمال مرکزی سریلانکا واقع شده است و تقریبا 205 کیلومتر تا شمال شهر کلمبو فاصله دارد. این شهر توسط رود اویا مالواتیو، محصور شده است.
شهر ساحلی هیکادوآ
یکی دیگر از مکان هایی که در سفر به سریلانکا حتما باید دیداری از آن داشته باشید، هیکادوآ است که در ساحل جنوبی سریلانکا واقع شده است و یک شهر ساحلی تفریحی می باشد. هیکادوآ تقریبا در 20 کیلومتری شمال شهر گاله و تقریبا 100 کیلومتر دورتر از شهر کلمبو واقع شده است. ساحل هیکادوآ یکی از اولین سواحل کشف شده در سریلانکا می باشد که در سال 1960 توسط توریست ها کشف شد. شهر هیکادوآ در واقع در اطراف جاده اصلی که کلمبو را به گاله وصل می کند، قرار گرفته است.
جنگل حفاظت شده سینهاراجا
جنگل حفاظت شده سینهاراجا، آخرین جنگل بارانی استوایی سریلانکا می باشد که در منطقه مرطوب نزدیک زمین های پست جنوب شرقی جزیره قرار گرفته است. این جنگل نیز در سال 1988 در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. جنگل سینهاراجا محل قرار گرفتن بیش از 60% از گونه های درختی و 50% از حیات وحش سریلانکا می باشد.
معبد غار دامبولا
معبد ساخته شده در غار دامبولا، تاثیر گذارترین معبد از نمونه معابد ساخته شده در غار سریلانکا می باشد. معبد دامبولا در شهر دامبولا، 150 کیلومتری شرق کلمبو و در دشت های خشک شمالی، واقع شده است. این معبد ساخته شده در غار از بهترین معبد های حفاظت شده و بزرگترین مجموعه معبد غاری در آسیا می باشد.
شهر قدیمی گاله
شهر قدیمی گاله در قرن شانزدهم میلادی توسط دریانوردان پرتغالی که طوفان آنها را به اینجا کشاند، تاسیس گردید و بعدها در سال 1640 با تاسیس کمپانی هند شرقی توسط هلند، به دست هلندی ها افتاد. بریتانیا در قرن هجدهم وارد سریلانکا شد و شهری که هلندی ها استحکاماتی در آن ساخته بودند را تصرف کرد. امروزه دژ گاله هنوز هم مکان جذابی برای دیدن می باشد.
خانه ترانزیت فیل اودا والاوو
خانه ترانزیت فیل اودا والاوو که صاحب آن دپارتمان حفاظت از حیات وحش سریلانکا می باشد، در سال 1995 به عنوان بخشی از پارک ملی اودا والاوو با انگیزه اولیه اسکان مجدد بچه فیل های یتیم شده و در نهایت آزاد کردن و برگرداندن آنها به دنیای وحش، تاسیس شد. خانه ترانزیت در حدود 170 کیلومتری جنوب شرق کلمبو واقع شده است.
شهر باستانی پولوناروآ
از دیگر جاذبه های دیدنی سریلانکا شهر باستانی پولوناروآ می باشد که در شمال سریلانکا واقع شده است و دومین شهر قدیمی این جزیره محسوب می گردد. پولوناروآ در اواخر قرن دهم وقتی پایتخت قبلی بعد از یک حمله وحشیانه ویران شد، به پایتخت سریلانکا تبدیل شد. نزدیکی پولوناروآ به ساحل شرقی هم یکی از عوامل مهم در پیشرفت این شهر بوده است.
ارتفاعات مرکزی سریلانکا
ارتفاعات مرکزی سریلانکا از جاذبه های گردشگری برتر سریلانکا و یکی از آخرین موارد اضافه شده به فهرست آثار برگزیده میراث جهانی یونسکو می باشد. ارتفاعات مرکزی سریلانکا به ترتیب پارک ملی هورتون پلینز، منطقه حفاظت شده  Peak Widerness و جنگل حفاظت شده Knuckles را در بر می گیرد.

آژانس هواپیمای پاژسیر مجری تورهای داخلی و خارجی ارزان قیمت قسطی - اقساطی در مشهد

نظر بدهید