جاذبه های برتر گردشگری چین - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد و ورودی به مشهد

جاذبه های برتر گردشگری چین - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد و ورودی به مشهد

پکن
مطمئنا هیچ لیست و فهرست گردشگری ای در چین بدون پکن کامل نخواهد بود، پکن یکی از شلوغ ترین شهرهای جهان و پایتخت این کشور وسیع است و آنقدر غنای تاریخی و فرهنگی زیاد دارد که بازدید از آن یکی از باید هاست.

علیرغم جمعیت رو به رشدی که دارد زمانی که در پکن هستید حتما حتما از این جاذبه ها دیدن کنید، شهر ممنوعه، دیوار بزرگ چین، قلعه ای تابستانی که از آن به عنوان خانه ی بهشت هم یاد می شود و تعدادی دیگر از جاذبه ها.
دیوار بزرگ چین
اگر خواسته باشیم صادقانه نظر داده باشیم می توانیم ساعت ها و ساعت ها راجع به دیوار بزرگ چین صحبت کنیم چون واقعا جای دیدنی و به خصوصی است و از اصلی ترین جاذبه های گردشگری چین است.

این دیوار عظیم در چندین استان شمالی گسترده شده است و می توانید بخش هایی از آن را زمانی که در مرکز شهر پکن ایستاده اید را تماشا کنید که البته به خاطر جمعیت وحشتناک این کار را پیشنهاد نمی کنیم! به جای آن می توانید به قسمت های دیگر این دیوار که جمعیت کمتری وجود دارد بروید مثل Mutianyu، Jinshanling و Gubeikou. پیاده روی، عکاسی و حین کمپ زدن در کنار این دیوار شگفت، از جمله کارهایی است که در موقع بازدید می توانید انجام دهید.
پارک جنگلی Zhangjiajie
این پارک در غرب استان هونان قرار گرفته است  بیشترین مشهوریت خود را مدیون فیلم آواتار است که در آن گرفته شده است و در واقع کوه های Hallelujah که در فیلم می بینید در واقع الهام گرفته شده از همین کوه ها و درختان است که در این پارک قرار دارند این مکان واقعا جادویی است و صد در صد ارزش دیدن دارد مخصوصا در زمانی که نوک تیز قله های این منطقه در لفافه ای از ابرها قرار می گیرد.

علاه بر ای جا می توانید منطقه ی کوهستانی تیانزی را هم ببینید و منطقه ی معروف تیانمن که در آن صخره های عمودی و اسکای واک ترسناک شیشه ای قرار دارد و جدای از همه ی این ها منظره ی و چشم انداز دیوانه کننده اش.
منطقه ی حفاظت شده ی Huanglong
جدیدا به این منطقه منطقه ی افسانه ای روی زمین هم می گویند و واقعا یکی از باید های جاذبه های گردشگری چین است که هر بازدید کننده ای باید ببیند، آب های آبی روشن که در تالاب های کوچک در کنار هم قرار دارند آن هم تا جایی که چشم کار می کند منظره ای باور نکردنی ا به وجود آورده است. اگر در فصل تابستان از این منطقه دیدن کردید انتظار دیدن درختان سبز و زیبا که شکوفه کرده اند را هم در اطراف این حوضچه های کوچک داشته باشید.
شانگهای
شانگهای به عنوان بزرگ ترین شهر چین و شلوغ ترین شهر دنیا شناخته می شود و در کل به عنوان شهر آسمانخراش ها آن را می شناسند. شهری با خیابان های شلوغ، آسمانخراش های مدرن، شهری نورانی با جمعیت دیوانه کننده از مردم که در خیابن های این شهر شلوغ پرسه می زنند.

در کنار آسمانخراش های مدرن، شانگهای را می توان بهترین شهر چین برای امتحان کردن غذاهای اصیل چین دانست و حتی تعدادی از معروف ترین غذاهای خیابانی چین هم در شانگهای قرار دارند که از میان آن ها می توان به Qibao Old اشاره کرد.
کوه های رنگی ژانگی دانکسیا
احتمالا وقتی بری اولین بار عکس این کوه ها را ببینید دهانتان ازتعجب باز می ماند! (این واقعا نظر افرادی بوده است که این کوه را دیده اند) درست مثل کوهی از ادویه های رنگارنگ است که روی هم قرار گرفته باشد و عجیب اینکه این جاذبه کاملا طبیعی است و دقیقا مثل این است که کسی قلم مویش را برداشته باشد، شروع به رنگ آمیزی این کوه ها کرده باشد. شاید برایتان جالب باشد که چگونه این پدیده اتفاق افتاده است در واقع در طول سالیان سال به خاطر فرسایش و شرایط آب و هوایی این اتفاق افتاده است و باعث شده تا به آن لقب کوه های رنگین کمان داده شود.
یانگ شو (Yangshuo)
در فهرست جاذبه های گردشگری چین یانگ شو از آن دست جاهایی است که باید حتما ببینید آن هم به خاطر حیاط وحش طبیعی شگفت انگیزی است که دارد.

اگر چه قسمت اصلی شهر یانگ شو بیشتر و بیشتر در حال توریستی شدن است ولی همین که به این مکان برسید می توانید رودخانه ای حیرت آور را ببینید که هنوز هم در آن از چوب های بامبو برای درست کردن قایق و کلک استفاده می شود… به جای این که بخواهید در شهر اصلی بمانید که حالا دیگر پر از رستوران ها و هتل های مدرن شده است پیشنهاد می کنیم به حومه ی شهر بروید و در یکی از مهمان خانه های آن بمانید.
مسیر پیاده روی در کوه هواشان
ماجراجویی های مانند این یکی که الان می خواهیم بگوییم باعث می شود تا چین در فهرست برترین کشورهای دنیا برای دیدن باشد. در مسیر پاده روی کوه هاوشان باید درارتفاع دیوانه کنده ای از سطح زمین بایستید و فقط و فقط امیدتان را به طناب هایی ببندید که به دیوار وصل شده اند. این عکس گویای همه چیز است…
چنگدو
یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری چین چنگدو است چرا که در این شهر می توانید پانداهای دوست داشتنی چینی را از نزدیک ببینید و مهم ترین دیدنی آن هم «مرکز نگهداری پانداهای چنگدو» است.

آژانس هواپیمایی پاژسیر مجری تور های ارزان قسطی از مشهد و تورهای ورودی به مشهد

نظر بدهید