جاذبه های سفر به بدروم، بهشت رویایی ترکیه

جاذبه های سفر به بدروم، بهشت رویایی ترکیه

قلعه سنت پیتر | St Peter’s Castle
قلعه سنت پیتر در جنوب غربی این شهر قرار دارد و جزو جاذبه های بدروم قرار می گیرد. این بنا در سال ۱۴۰۲ میلادی توسط شوالیه های رودس در طول جنگ های صلیبی در قرون وسطی ساخته شد و آن ها نام این قلعه را سنت پیتر یا پترونیوم (Petronium) نهادند. این بنای فوق العاده توانسته است از گذر زمان جان سالم به در ببرد و امروز تبدیل به مکانی برای علاقه مندان به تاریخ ترکیه شده است. مردم محلی اشیا عتیقه زیادی را در این منطقه یافته اند. ساخت آن را مهندسان مختلفی با ملیت های اروپایی انجام دادند. قلعه دارای پنج برج است و در کنار ساحل جای گرفته است.
هنگام ایستادن بر بالای برج های قلعه می توانید چشم اندازی فوق العاده از دریا و سرزمین های اطراف را در مقابل خود داشته باشید. اگر تصمیم داری از این مورد از جاذبه های بدروم بازدید کنید پیشنهاد ما به شما این است که هنگام عصر را برای آن اختصاص دهید چرا که هم هوا خنک تر است و هم می توانید در آن به تماشای غروب خورشید بنشینید.
آدرس: St Peter’s Castle, KaleCad., Bodrum City, Turkey

موزه باستان شناسی زیر آب | Museum of Underwater Archaeology
موزه باستان شناسی زیر آب  یکی از جاذبه های بدروم است که در قلعه سنت پیتر واقع شده است. کشور ترکیه تاریخی غنی دارد و این امر موجب شده تا دیدنی های باستان شناسی آن چه در روی زمین و چی در زیرآب جذابیت های منحصر به فرد خود را داشته باشد. در بازدید از این موزه شما شانس این را دارید که برخی از اشیا کشف شده از زیر دریا و یا مناطق اطراف را که نسبتا سالم مانده اند ببینید و در دنیای تمدن گذشتگان غرق شوید.
از جمله این اشیا سکه و جواهرات و اشیای قیمتی، کشتی های شکسته، بطری های شیشه ای، سنگ های قیمتی و هزاران شی دیگر است. همچنین اشیاء مربوط به عصر برنز و قرن های ۱۳ و ۱۶ قبل از میلاد مسیح نیز در این موزه وجود دارد. یکی از چهارده سالن این موزه به نام سالن ملکه کاریان نام گذاری شده، شامل یک تاج طلایی و جواهرات گران بهای دیگر می شود. موزه باستان شناسی بدروم را شاید بتوان به عنوان بهترین جاذبه گردشگری بدروم نامید. موسسه باستان شناسی بدروم با حفظ گنجینه ها گذشته و کشف شده از دریای عمیق آبی رنگ از این میراث گران بها پشتیبانی می کند.
آدرس: Bodrum Museum of Underwater Archaeology, Castle of St. Peter, Bodrum City, Turkey


آمفی تئاتر بدروم | Bodrum Amphitheatre
آمفی تئاتر بدروم یک نمایشگاه فوق العاده است و جزو جاذبه ها بدروم به شمار می رود. هنگام سفر به این مکان می توانید نگاهی به تاریخ باستانی داشته باشید، بنایی که تاریخ ساخت آن به هزاران سال پیش بازمی گردد! در واقع این بنا در قرن چهارم میلادی ساخته شده است و حدود سه کیلومتر با مرکز شهر بدروم فاصله دارد و از سمت گومبت در حدود ده دقیقه با Dolmus  فاصله دارد. این آمفی تئاتر ابعاد زیادی دارد و ظرفیت حدود ۱۳۰۰۰ نفر را دارد و یکی از مواردی است که توانسته از گذر تاریخ جان سالم به در ببرد.
تئاتر باستانی بدروم از سال ۱۹۷۳ تبدیل به یک موزه در فضای باز شده است که در حال حاظر در آن کنسرت، جشنواره ها و فعالیت های فرهنگی بسیاری برگزار می شود. این محل با رد پایی از مبارزه های گلادیاتورها به اجرای موسیقی زنده می پردازد و برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب و هیجان انگیز است. سالن آمفی تئاتر بدروم یک نمونه فوق العاده از تئاترهای یونانی کلاسیک است به طوری که شما می توانید یکی از مخاطبان این جشنواره ها و کنسرت ها باشید، در صورتی که در حال دنبال کردن گام به گام گلادیاتور های باستانی هستید. همچنین می توانید از نمایش های خیره کننده در شهر بدروم و در کنار خط ساحلی دریای اژه لذت ببرید.
کنسرت ها اغلب در شب و زمانی که خورشید غروب می کند برگزار می شوند. برای اطلاع از تاریخ و زمان اجرای این کنسرت ها و رویداد های دیگر می توان از هتل های شهر سوال کرد. این مجموعه از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر هر روزه به روی بازدیدکنندگان باز است و می توان برای رسیدن به این مکان در حدود نیم ساعت از شهر پیاده روی کرد البته اتوبوس نیز گزینه ارزان و مناسب در دسترسی است.


فستیوال موسیقی کلاسیک در گوموشلوک | GUMUSLUK
از دیگر جاذبه های شهر بدروم فستیوال شهر گوموشلوک می باشد که هر سال در این شهر برگزار می شود. این برنامه هر سال علاوه بر گردشگران میزبان موزیسین های زیادی است که برای اجرا یا تماشای برنامه ها به آن سفر می کنند. برای نخستین بار در سال ۲۰۰۴ با حضور موزیسین های مشهور فستیوال برگزار شد که به طور میانگین دو ماه به طول می انجامد. فستیوال بین المللی موسیقی گوموشلوک یکی از طولانی ترین جشنواره هایی است که در ترکیه برگزار می‌شود و شامل برگزاری اجراهایی در حدود نوزده کنسرت در هر دوره می شود که توسط موزیسین های مشهور سراسر دنیا اجرا می گردد.
در هر دوره حدود ۱۵۰۰۰ نفر به تماشای این برنامه می نشینند که از بیش از ۲۰ کشور مختلف به این شهر رویایی سفر کرده اند و جالب است بدانید که اکثر آن ها جوان هستند. اجراهای برنامه شامل پیانو، ویولون، ویولون سل، فلوت، چنگ، گیتار، ارکستر، آواز خواندن و غیره می باشد.


تورهای قسطی (اقساطی )از مشهد با شرکت هواپیمایی پاژسیر

نظر بدهید