جاذبه های گردشگری اسکاتلند - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

جاذبه های گردشگری اسکاتلند - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

اسکاتلند یکی از زیباترین کشورها نه فقط در قاره‌ی اروپا بلکه در سراسر جهان است. جاذبه های گردشگری اسکاتلند بسیار زیاد هستند. چه مدت کوتاهی در این کشور باشید چه مدت طولانی،‌ همیشه وقت برای دیدن مکان‌های دیدنی و جاذبه‌‌های طبیعی و گردشگری کم می‌آورید. 

جاذبه های گردشگری اسکاتلند 

زندان ادینبرا

اگر فرد شجاعی هستید و مکان‌های ترسناک و مخوف شما را نمی‌ترساند، به یکی از جاذبه‌های گردشگری اسکاتلند به نام «زندان ادینبرا» که ممکن است با نام «زندان ادینبورگ» هم شنیده باشید سر بزنید. این جاذبه‌ی زیرزمینی گردشگران را به قرن‌ها پیش در تاریخ اسکاتلند می‌برد. گردش‌‌های زیرزمینی و قصه‌هایی که از این سیاه‌چال برای شما تعریف می‌شو نشان می‌دهد این زندان کاملا ارزش دیدن را دارد.

موزه رابرت برنز

زمانی که وارد موزه‌ی «رابرت برنز» می‌شوید انگار به زندگی این ترانه سرای اسکاتلندی پا گذاشته‌اید. این موزه در دهکده‌ای به نام «آلووی» که محل تولد رابرت برنز است قرار دارد. دست‌نوشته‌ها، آثار هنری و کتاب‌ها از جمله آثاری هستند که می‌توانید در این موزه‌ ببینید. برپایی این موزه بهترین راه برای زنده نگه داشتن یاد این هنرمند است.

سرزمین هنری ژوپیتر

 سرزمین هنری «ژوپیتر» مکانی پر از خلاقیت است و در گوشه‌اش می‌توانید غافلگیر شوید. این گالری هنری و پارک مجسمه‌ها در غرب «لوتیان» قرار گرفته است و شاهکارهای هنری زیادی را می‌توان در آن مشاهده کرد.

بن بست مری کینگ

برای آگاهی از اسرار و داستان‌های «بن‌بست مری کینگ»، این خیابان تنگ و تاریک «ادینبرا» باید از این بن‌بست دیدن کنید. در زمان شیوع طاعون در ادینبرا، افراد این کوچه با وضعیت اسفناکی زندگی کرده و از دنیا رفتند و از آن زمان این کوچه یکی از اسرارآمیزترین مکان‌های اسکاتلند است. بازدید از این محل را از دست ندهید.

قلعه استرلینگ

قلعه‌ی «استرلینگ» یکی از جاذبه های گردشگری مهم و البته زیبا در اسکاتلند است که بر نقطه‌ای مرتفع واقع و توسط صخره‌ها احاطه شده است. این قلعه در زمان‌های قدیم نقش دفاعی و محافظت از شهر را داشته است. ملکه «ماری» یکی از افراد سلطنتی اسکاتلند بوده که در این قلعه تاج‌گذاری شده است.

تاریک‌ خانه

تاریک‌خانه نام یکی از جاذبه های گردشگری اسکاتلند است که ۱۷۵ سال پیش در این کشور راه‌اندازی شد. هزارتوی آینه‌ها، گالری جادو و چندین اتاق سرگرمی دیگر که با تخیلات سر و کار دارند، این مکان را به یکی از مفرح‌ترین جاذبه‌ های گردشگری اسکاتلند تبدیل کرده است. 

قلعه ادینبرا

قلعه‌ی زیبا و جادویی «ادینبرا» به مدت ۱۰۰۰ سال است که در پایتخت اسکاتلند می‌درخشد و جزو مهم‌ترین جاذبه های گردشگری اسکاتلند هستند. این قلعه بر روی بقایای یک آتشفشان غیرفعال قرار گرفته است و ظاهر آن شما را به یاد سریال «بازی تاج و تخت» می‌اندازد. این قلعه دارای تعداد زیادی اتاق و مناظر شگفت‌انگیزی است و همچنین دارای تاریخی پربار است. با هر قدمی که در این قلعه بر می‌دارید می‌توانید به یاد زندگی ملکه‌ها و پادشاهان، زندانیان و دزدان دریایی و سربازان بیافتید.

کلیسای راسلین

«راسلین چپل» یا کلیسای «راسلین» یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اسکاتلند است که می تواند تجربه‌ای معنوی برای شما باشد. این کلیسا در خلرج از ادینبرا در دهکده‌ای به نام «راسلین» واقع شده است. طبق آنچه در کتاب «راز داوینچی» آورده شده است،‌این مکان مقدس کلیدی برای یافتن «جام مقدس» است. این کلیسا علاوه بر معماری باشکوه دارای ستون‌ها و کنده‌کاری‌های زیبا و باارزشی نیز هست.

 قصه گوهای اسکاتلندی

یکی از بهترین راه‌های کشف اسرار یک مکان و گشت و گذار در آن، گوش دادن به داستان آن است و قصه‌گوهای اسکاتلندی در مرکزی که به این هدف بنا شده است راوی بهترین و جذاب‌ترین قصه‌ها خواهند بود. این مکان مانند قصه‌هایی که برای شما گفته می‌شود قدیمی بوده و بافت فرهنگی اسکاتلند را حفظ کرده است.

 

نظر بدهید