جاذبه های گردشگری عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای قسطی - اقساطی از مشهد

جاذبه های گردشگری عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای قسطی - اقساطی از مشهد

بنای یادبود بی طرفی
بنایی زیبا و جالب اما یادگاری از دوران ریاست جمهوری یک فرد مستبد است. بنای طاق بی طرفی در زمان ریاست جمهوری نیازوف، به منظور پاسداشت بی طرفی کشور ترکمنستان ساخته شد. اما درواقع، شیوه ای بود برای جاودانه کردن یاد خودش در قالب مجسمه ای برروی بنا که دائما به سمت آفتاب می چرخید. اما پس از مدتی با اعتراض مردم، قرار به تخریب بنا و برداشتن مجسمه شد که نیازوف به قول خودش عمل نکرد و این کار را انجام نداد.


سرانجام تنها، مجسمه از حرکت بازموند و چهره اش همیشه به یک سمت قرار گرفت. این بنا که برای ساختش هزینه های بسیار زیادی شده، تبدیل به یکی از جذابترین اماکن برای گردشگرهای خارجی شده است. این گردشگرها در روز از بنا عکس می گیرند و در شب به تماشای رقص نور چراغ های رنگی و زیباش میشنند و اگر خواستن می توانند از آسانسورهایی که در پایه های بنا قرار گرفته بالا روند و داخل آن را هم مشاهده کنند.
مسجد گیپجاک
بزرگترین مسجد آسیای مرکزی، نه فقط در وسعت، در ارتفاع و عظمت هم آنقدر بزرگ است که در لحظه اول برخورد با نمای مسجد و قرار گرفتن در برابر درب ورودی عظیم آن، از اظهار نظر باز می مانید و فقط نگاه می کنید. ورود به مسجد برای افراد غیر مسلمان هم آزاد است و همه گردشگرها می توانند به داخل مسجد بروند و بازدید کنند.

این مسجد در سال های اخیر ساخته شده و می‌توان جلوه معماری سنتی و مدرن یک مسجد را در گیپجاک مشاهده کرد. هزینه ساخت مسجد بالا بوده و مقدار زیادی طلا در ظاهر بنا نیز استفاده شده است.
موزه ملی
این موزه همچون یک قصر گمشده در بیابان شهر است. موزه ملی دارای مجموعه ای از سه موزه ارزشمند موزه تاریخ، موزه طبیعت و نژادشناسی و موزه ریاست جمهوری می باشد. موزه تاریخ بین این سه موزه تنها موزه ایست که برای ورود به آن باید پول پرداخت کنید. در تالار تاریخ کهن، وسایل مربوط به ترکمنستان غربی و عتیقه هایی از تمدن عصر برنز از جمله طلسم های زیبا، مهر ها، فنجان ها و چیزهای دیگر به نمایش گذاشته شده اند.
شهر باستانی نسا
سفری به سرزمین نیاکان برای ما ایرانیان است. شهر نسا از شهرهای بسیار قدیمی ایران بوده که از اوایل قرن سوم پیش از میلاد نزدیک به پانصد سال، شهر مهم و پایگاه سلسله اشکانیان قرار گرفته است و پادشاهان زیادی هم در این شهر دفن شده‌اند. در حال حاضر این شهر باستانی در عشق آباد قرار گرفته و در سازمان یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شده است.


شهر نسا برای ایرانی ها نماد شکوه دوران باستان کشورشان محسوب می‌شود. جالب است بدانیم که شاعر معروف فردوسی هم دوبار در شاهنامه به اسم این شهر اشاره کرده است. پس حتما بازدید از این شهر باید برای شما خیلی جالب و هیجان انگیز باشد. فقط یادتان باشد که حتما به همراه خودتان یک راهنما ببرید؛ چون راهنماهایی که در این شهر باستانی هستند فقط می توانند به زبان روسی و ترکمنی صحبت کنند.
موزه فرش
موزه بزرگ و مدرن فرش دارای نمای مرمری سفید و هزینه ورودی بالایی می باشد، اما اگر به صنایع دستی مشهور ترکمنستان علاقه دارید، حاضر خواهید شد این هزینه را بپردازید. در نمایشگاه مرکزی، بزرگ ترین فرش دست باف دنیا حتما ارزش دیدن دارد.
موزه زمین لرزه
اینجا شاید ملموس ترین موزه عشق آباد باشد که تصاویری از زمین لرزه سال ۱۹۴۸ را در کنار اطلاعاتی در مورد تلاش برای پاکسازی پنج ساله، دفن ۱۱۰ هزار پیکر قربانیان این حادثه و ساخت شهر جدید به نمایش گذاشته است. متاسفانه این موزه اغلب تعطیل است.

آژانس هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای عشق آباد - ترکمنستان از مشهد اقساطی - قسطی -دلخواه

 

نظر بدهید