جاذبه گردشگری کاخ کرملین در مسکو - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

جاذبه گردشگری کاخ کرملین در مسکو - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

کاخ کرملین

هسته مرکزي شهر مسکو ارگ يا کرملين آن است که در قرن پانزدهم درکرانه شمالي رود مسکو ساخته شده و شامل تعدادي کاخ و کليسا است
کرملين مثلث ‎شکل با جهت شمالي داراي ضلع‎هايي به طول 750 متر است. کرملين را واقعاً مي‎توان از هر نظر، سمبوليک، تاريخي، استراتژيکي و قلب مسکو ناميد.


بزرگترين کليساي کرملين مسکو، کليساي جامع اوسپنسکي است که طي سال‎هاي 1475 تا 1479 ساخته شده و تزارها در آنجا تاجگذاري مي‎کردند.
احداث کرملين در تاريخ 19 ژوئيه سال 1485 پايان يافت. ابتدا ديوار آجري کرملين در کنار رودخانه مسکو بنا شد، زيرا همانا از آنجا تاتارها اغلب حمله مي‎کردند.تمام عمليات ساختماني 10 سال به طول انجاميد. کرملين جديد را روي کرملين قديم که از سنگ سفيد بود بنا کردند.

ديوارهاي قبلي را در حد امکان باقي گذاشتند فقط دور آنها را ديوارهاي آجري کشيده و آنها را بلندتر و ضخيم‎تر و محکم‎تر کردند.

 نمايي زيبا از کاخ کرملين

 کاخ بزرگ کرملين در سال 1849 شکل کنوني را کسب کرد. کاخ جديد به طول 125 متر بود و داراي 700 اتاق از جمله آپارتمان‎هاي شخصي خانواده شخص اول کشور بود.در سال 1961 عمارت جديدي به کرملين اضافه شد- کاخ کنگره‎ها.

از کاخ کنگره‎ها براي اهداف گوناگون استفاده مي‎کنند. براي اجراي نمايش‎هاي تئاتري و جشن‎هاي عمومي.سالن بزرگ آن براي 6 هزار نفر درنظر گرفته شده است. وسايل صوتي براي ترجمه بيش از 29 زبان در اين کاخ نصب شده‎اند. بالشوي تئاتر، باله و اپرا روي صحنه کاخ کنگره‎ها به نمايش مي‎گذارد.اين کاخ داراي 800 اتاق جداگانه از جمله سالن‎ها، رخت‎کن، راهرو و اتاق‎هاي اختصاصي براي اعضاي شخص اول مملکت، اتاق مطبوعات و اتاق‎هايي براي خدمه فني است. براي ساخت اين کاخ فقط 16 ماه وقت صرف شد و جايزه لنين به طراحان و معماران آن تعلق گرفت.کرملين جايي است که تمام راه‎هاي روسيه به آنجا ختم مي‎شود. در اينجا ايوان مخوف و استالين حکومت کردند، ناپلئون از کرملين آتش‎گرفتن مسکو را تماشا کرد، لنين ديکتاتوري پرولتاريا را شکل داد، گورباچف مبتکر پروسترويکا (دگرگون‎سازي) بود، يلتسين سعي کرد اصلاحات را به انجام برساند و ولاديمير پوتين در راه به انجام رساندن اصلاحات و قراردادن روسيه در رديف 10 کشور پيشرفته جهان تلاش کرد.


 

نظر بدهید