جاذبه گردشگری کلیسای ساگرات کور بارسلونا - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

جاذبه گردشگری کلیسای ساگرات کور بارسلونا - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

کلیسای ساگرات کور بارسلونا

یکی از دیدنی های بارسلونا که بر فراز تپه ی تیبیدابو قرار دارد کلیسای ساگرات کور بارسلون می باشد که البته مشابه همین کلیسا با همین نام را در پاریس نیز می بینید. نام این کلیسا به معنی قلب پاک مسیح و از این صحبت هاست که البته به انواع دیگری نیز می شود معنی کرد و اصولا در این مبحث کاری به معنی اسامی هم نداریم..

 

ساخت این کلیسا که بر فراز کوه تیبیدابو در بارسلون قرار دارد از سال ۱۹۰۲ الی ۱۹۶۱ به طول کشیده است. در ابتدا  ساخت آن را  Enric  Sagnier شروع کرد و البته عمرش به تکمیل این کلیسا کفاف نداد که پسرش آن را تکمیل کرد.

 

این کلیسا در قیاس با ساگرادا فامیلیا و کلیسای جامع بارسلون کلیسای بزرگی نیست و شاید تنها مشخصه ی بارز این کلیسا همین مجسمه ی حضرت مسیح باشد که به بر فراز آن قرار دارد. در داخل کلیسا آسانسوری است که با خرید بلیط می توانید از این کلیسا بالا رفته و تا پیش پای این مجسمه بالا بروید و بارسلون را از آن بالا نیز تماشا کنید ولی در صورتی که کواد کوپتر داشته باشید نیازی به این صحبت ها نیست و می توانید بارسلون را از ارتفاعی بسیار بالاتر نیز ببینید.

تندیس نسبتا بزرگی از حضرت مسیح که بر بالای این کلیسا می بینید را در ابعاد بسیار بزرگ تر در ریودوژانیرو و البته در لیسبون پایتخت پرتقال و پس از گذر از پل معروف و بسیار بسیار بزرک ۲۵ آوریل این شهر و پس از ورود به منطقه برزیلی ها در لیسبون نیز خواهید دید.

فلسفه ی ساخت این کلیسا نیز شنیدنی است. در آن دوران که نشانی از این کلیسا نبود کاتولیک ها متوجه شدند که گویا زمزمه ی ساخت یک کلیسای پروتستان بر بالای این کوه شنیده می شود و گویا پروتستان ها قصد دارند بر فراز این کوه کلیسایی بنا کنند و از این رو کاتولیک ها متحد شده و سریعا دست به کار شده و زمین های این منطقه را در اختیار گرفته و این کلیسا را ساختند و هدف اصلی از ساخت این کلیسا عبادت خدا و نزدیکی به خدا نبوده و بلکه کم کردن روی پروتستان ها بوده است.

 

جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه، چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند! در ساخت این کلیسا از کلیساهایی به همین نام در رو و پاریس الهام گرفته شده است.به هر حال این یکی از اصلی ترین دیدنی های کوه تیبیدابو می باشد و البته تیبیدابو به جز این کلیسا شهر بازی و پارک تفریحی هفت هکتاری بسیار بزرگ نیز دارد و درست در جوار این کلیسا قرار دارد و می توانید از این شهر بازی نهایت استفاده را ببرید.

 

سقف کلیسای ساگرات کور بارسلونا

 

 

نظر بدهید