دیدنی های ونیز، رمانتیک ترین شهر روی آب جهان

دیدنی های ونیز، رمانتیک ترین شهر روی آب جهان

کلیسای سن ویدال و گروه موسیقی ونیز
در ابتدا با یکی از جاذبه های فرهنگی و موسیقیایی شهر ونی شروع می کنیم که افراد بسیاری را برای کنسرت هایشان به شهر ونیز می کشانند. این گروه با اجرای قطعات ویوالدی، از سال ۱۹۸۷، تاکنون قوی ترین اجراها را در این شهر داشته و بسیاری از رقیبان در سبک خودش را پشت سر گذاشته است. نوازندگان این گروه همگی از بین زبده ترین و حرفه ای ترین نوازندگان سازهایشان انتخاب می شوند و معمولا هم به تمامی سازهایی که در اجرای قطعات موسیقی به کار می روند، تسلط کامل دارند و در بعضی از شب های اجرا جایشان را با هم عوض می کنند. معمولا این گروه معمولا در اکثر شب ها در کلیسای خالی سن ویدال، بر روی محراب اصلی  اجرا می شود.


سالن اپرا La Fenice
خانه ی اپرای تاریخی ونیز، همچنان یک مکان جالب و پر طرفدار برای ونیزی ها است. La Fenice، در ونیز همانند یک جعبه ی جواهر با تودوزی مخمل قرمز و جواهرات فراوان است. لوسترهای سنگین و طلایی و معماری و طراحی فوق العاده ی آن، به اکتر بازدیدکنندگان، حس حضور در یک جعبه ی جواهر را می دهد.

این سالن در سال۱۹۹۶، دچار آتش سوزی شده بود اما مجدد بازسازی و فعال شد. روزهای عصر طلایی موسیقی کلاسیک ایتالیا که شامل اجراهای باله و اپرا و موزیکال می شود، همه در این سالن شروع شده و اوج گرفته اند. برخی از رویداد های مهم تقویم موسیقی و هنری جهان، از جوانان و آموختگان آکادمی جوانان La Fenice، ثبت شده است.
ساختمان Palazzo Grassi
این ساختمان با شکوه در قرن ۱۸ ساخته شد و در حال حاضر درون آن مراسم و نمایشگاه هنرهای معاصر برگزار می شود. مالک فعلی آن یک فرانسوی به نام هنری پینولت است واز این محل همانطور که گفته شد برای نمایش عمومی نمایشگاه ها استفاده میکند. سالن های Palazzo Grassi، به سبکی مینیمالیستی و غیر معمول،  توسط یک معمار ژاپنی به نام تادو آندو طراحی و بازسازی شده است. این نمایشگاه از ماه آوریل تا پایان ماه دسامبر اقدام به برگزاری نمایشگاه ها می نماید و در سال، ۳ماه تعطیل می باشد.


مجموعه پگی گوگنهایم (Peggy Guggenheim)
مجموعه پگی گوگنهایم، معمولا مورد علاقه ی کسانی است که آشنایی کامل با هنر مدرنو سورئال دارند. در حال حاضر در این مجموعه، آثار عمده ای از هنرمندان بزرگ و معروفی  پیکاسو، مگریت، ماکس ارنست، جیاکومتی و جکسون پولاک را به نمایش می گذارد.

ساختمان این مجموعه، به همان معماری که سفارش ساخت ساختمان Palazzo Grassi، را داشته است، در قرن ۱۸ داه شده بوده اما این ساختمان هرگز به طور کامل به پایان نرسید. در حال حاضر در این مجموعه، باغ های بسیار زیبا، مغازه ها و فروشگاه های فروش آثار هنری و رستوران و کافه های خوبی وجود دارد که باعث رفاه حال بازدید کنندگان این مجموعه می شوند.
مجموعه Punta della Dogana
این مجموعه در ابتدا ساختمان گمرگ بوده است که در در ژوئن ۲۰۰۹ به عنوان خانه دائمی مجموعه فرانسیس هنری پینولت (FrancoisHenri Pinault)، خریداری و مجددا بازگشایی شد و توسط تادااو، معمار ژاپنی بازسازی شد و به یکی از قطب های نمایش آثار رنسانس تبدیل شد. در این مجموعه،در حال حاضر آثاری از دمین هرست(Damien Hirst) و جف کونس(Jeff Koons) نیز به نمایش در آمده است.


گراند کانال(Grand Canal)
ساختمان های اطراف کانال، روزی روزگاری محل زندگی و حاکمیت اشراف ونیزی بوده است و در حال حاضر فقط مکانی برای بازدید یا برگزاری مراسم های مجلل و عروسی هاست و یا تبدیل به هتل شده اند. به هر حال در حال حاضر این ساختمان ها که در خیابان لگوون واقع شده اند، یکی از برجسته ترین مراکز دیدنی شهر ونیز اند. بین این ساختمان ها فضایی افسانه ای و زیبا طراحی وترسیم شده است و هر بیننده ای را به وجد می آورد. گراند کانال ونیز، سبک وسیاق خاص و منحصر به خودش را دارد در خلال بازدید از این ساختمان ها و مکان های مربوط به آن، برای شما این امکان را به وجود می آورد تا هم خریدتان را داشته باشید و هم در این فاصله ها، بتوانید به هر قسمت که خواستید مجددا برگردید و از آن جا باز هم بازدید کنید. برخی از قایق ها در ورودی این ساختمان ها متوقف می شوند و افراد را سوار می کنند اما به یاد داشته باشید که این سرویس در فصل زمستان بسیار محدود است. ریالتو یکی از پل های این کانال، درقرن ۱۶ ساخته شده و در حال حاضر به یکی از معروف ترین پل های ونیز تبدیل شده است که در اره مسیر بازدید از گراند کانال است. از دیگر مجاذبه هایی که در این مسیر بازدید می کنید می توان به نمای افسانه ای Ca d’Oro، بازار ماهی فروش ها و دیگر خیابان های معروف بر روی کامال ونیز، اشاره کرد.

نظر بدهید