راهنمای سفر به برزیل

راهنمای سفر به برزیل

ریو دو ژانیرو پایتخت برزیل نیست
بسیاری از گردشگران فکر می کنند که شهر ریو دو ژانیرو پایتخت برزیل است که البته این اطلاعات درست نمی باشد. این شهر تا سال ۱۹۶۰ پایتخت کشور بود اما بعد از آن پایتخت به شهری به نام برازیلیا در مرکز کشور، جایی که دولت برزیل در آن مستقر است منتقل شد. ریو دو ژانیرو پایتخت ایالتی با همین نام و نه پایتخت کل کشور است.


اسپانیایی زبان اصلی کشور نیست
بسیاری از گردشگران در سفر به برزیل تصور می کنند که می توانند با زبان اسپانیایی امور خود را بگذرانند در حالی که زبان اصلی کشور پرتغالی است و حتی برخی از مردم زبان انگلیسی را با توجه به ضرورت آن در بازار کار بهتر از اسپانیایی صحبت می کنند. با اینکه زبان اسپانیایی و پرتغالی تا حدودی به یکدیگر شباهت دارند، اما این بدان معنی نیست که دانستن زبان اسپانیایی کار شما را بسیار آسان می کند. زبان انگلیسی نیز آنقدری که باید مرسوم نیست؛ اگرچه در شهرهایی مانند سائو پائولو یا ریو که بیشتر توریستی هستند، افرادی را که می توانند با این زبان ارتباط برقرار کنند بیشتر پیدا خواهید کرد. مردم محلی را با فراگیری چند واژه پرتغالی تحت تاثیر قرار دهید. آن ها از این کار شما قدردانی خواهند کرد.
برزیل همیشه گرم نیست و در بعضی مناطق برف می بارد
درست است، برزیل گاهی بسیار برفی می شود. در جنوب برزیل دمای هوا گاهی بسیار سرد می شود و در آنجا برف می‌بارد. گردشگرانی که به خاطر هوای گرم به این کشور می آیند گاهی بسیار نا امید می‌شوند. در شمال کشور هوا در بیشتر سال استوایی و مرطوب است اما در جنوب هوا سرد می‌شود و این قضیه برای آن‌هایی که با خود تنها تی شرت و لباس های تابستانی آورده اند بسیار عجیب خواهد بود.


چراغ سبز عابر پیاده همیشه به معنی آن نیست که رد شدن از چهارراه امن است.
حتی اگر چراغ عابر پیاده سبز است، قبل از رد شدن از خیابان مطمئن شوید که ماشین‌ها ایستاده اند. اینکه ماشین ها با زرد شدن چراغ سرعتشان را کم کنند خیلی در برزیل مرسوم نیست، حتی بعضی از آن‌ها از چراغ قرمز هم رد خواهند شد. پس بهتر است همیشه حواستان به ماشین های در حال عبور باشد.
برزیل هم فستیوال اکتبرفست دارد
جنوب برزیل آن چنان تحت تاثیر فرهنگ آلمان است که آن را می توان در معماری، غذا، سنت‌ها و ویژگی‌های فیزیکی مردم محلی دید. در بلومنائو، شهری در سانتا کاتارینا در اکتبر هرسال فستیوال آلمانی اکتبرفست جشن گرفته می‌شود. این جشن که چندین روز طول می کشد با میراثی آلمانی مانند غذاهای سنتی، آوازهای محلی و … برگذار می شود.


در سفر به برزیل تنها به جنگل نروید
آمازون یکی از بزرگترین و شگفت انگیزترین طبیعت های دنیاست. در سفر به برزیل همه گردشگران علاقه دارند که از این جنگل بازدید کنند. اما آمازون علاوه بر زیبایی اش بسیار بزرگ و خطرناک مخصوصا برای آن‌هایی که می خواهند تنها به آنجا بروند، می باشد. همیشه با با یک راهنمای مطمئن و خبره که به مسیرها و خطرات جنگل های بارانی آگاهست، سفر کنید.
برزیل به طور کلی برای گردشگران امن است
اخبار معمولا برزیل را با جرایم، خشونت و میزان بالای قتل توصیف می کنند. واقعیت این است که بیشتر این جرایم توسط گروه هایی اتفاق می افتد که بسیار دورتر از مکان های توریستی قرار دارند، و در کل سفر به برزیل بسیار امن است. معمولا بدترین اخبار در رابطه با گردشگران، گزارش جیب بری و دزدی کیف است که البته بیشتر گردشگران این موضوع را تجربه نخواهند کرد. با این حال بهتر است در شهرهای شلوغ مانند ریو دو ژانیرو، سالوادو و … بیشتر حواستان به لوازم شخصی‌تان باشد.


سفر به برزیل می تواند گران باشد
در میان گردشگران به طور خودکار این فرضیه وجود دارد که آمریکای جنوبی، مقصد ارزانی برای سفر است. با این حال در سفر به برزیل و در شهرهای بزرگ‌تر مانند ریو دو ژانیرو و سان پائولو باید انتظار هزینه های بالاتری داشته باشید. محله های معروفی مانند ایپامنا و لبلون که اتفاقا مناطقی است که گردشگران بیشتری را به خود جذب می کند، بسیار گران می باشد. برزیل کشوری نیست که در آن لوازم برقی و الکترونیکی خریداری کنید. این کشور مالیات بالایی دارد و بعضی کالاها قیمتشان حتی دوبرابر قیمت اروپا می باشد. غذا، نوشیدنی و اقامت گاهی به طور شگفت آوری گران هستند مخصوصا در فصل هایی که اوج سفر در این کشور به حساب می آید.

 

نظر بدهید