راهنمای گردشگری و سفر به آنتالیا - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

راهنمای گردشگری و سفر به آنتالیا - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

اگه قصد دارین تورآنتالیا برین مطلب جالبی رو براتون آماده کردیم که امیدواریم مورد استفاده شما قرار بگیره.

کشور زیبای ترکیه با جاذبه های فراوان گردشگری خود، در سالهای اخیر تبدیل به یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگران سراسر جهان و همچنین ایرانیان شده که هر ساله مسافران بسیاری را جذب خود می کند. استان آنتالیا، مرکز صنعت گردشگری ترکیه است و ۳۰ درصد از کل گردشگران خارجی ترکیه به این استان وارد می‌شوند. این استان دارای ۶۵۷ کیلومتر ساحل است که پلاژها، بندرها و شهرهای باستانی زیادی در کنار آن قرار دارد از جمله محل باستانی زانتوس که در فهرست میراث جهانی قرار دارد. (منبع: ویکی پدیا)


آنتالیا کجاست؟ ‏

استان آنتالیا یکی از ۸۱ استان ترکیه است. مرکز آن شهر آنتالیا است. این شهر در منطقه دریای مدیترانه واقع شده، در شرق آنتالیا شهرهای مرسین و کارامان، در شمالش قونیه، اسپارتا و بوردور، در غربش موغلا و در جنوبش دریای مدیترانه می باشد.


دسترسی به آنتالیا ‏

استان آنتالیا به انواع مختلفی قابل دسترس بوده و از هر وسیله ای برای رفتن به آن می توان استفاده کرد.

هواپیما:

استان آنتالیا دارای 1 فرودگاه می باشد که برای پرواز های داخلی و بین المللی در نظر گرفته شده اند. این فرودگاه ها عبارتند از:

Antalya Havalimani

فرودگاه آنتالیا یکی از فرودگاه های پرتردد ترکیه می باشد و در خود شهر آنتالیا فرار گرفته است. این فرودگاه در 10 کیلومتری شمال شرق مرکز شهر قرار گرفته است و از لحاظ حجم مسافر در رده ی دوازدهم فرودگاه های اروپا و دوم فرودگاه های ترکیه قرار دارد.

همچنین فرودگاه های آدانا و اسپارتا نیز در نزدیکی آنتالیا قرار دارند که اکثر پرواز های ایرانی در این فرودگاه ها به زمین می نشینند. و مسافران بعد از طی زمانی به این شهر توریستی می رسند.

نظر بدهید