روستای ارواح سنگی در تهران - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

روستای ارواح سنگی در تهران - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

روستای ارواح سنگی

ارواح سنگی روستایی بالاتر از ورد آورد تهران قرار دارد. این روستا در منطقه ی ۲۲ و بخشی از کن سولقان تهران محسوب می گردد. روستای ارواح سنگی در واقع وردیج نام دارد که به خاطر سنگ های عجیبی که در بخشی از منطقه وجود دارند با این نام شهرت یافته است.

 

 روستای ارواح سنگی وردیج

در منطقه ی ۲۲ شهر تهران، بالاتر از ورد آورد تهران، جاده ای زیبا و پر پیچ و خم وجود دارد که انتهای آن به روستای وردیج ختم می شود. بعد از روستای وردیج، روستای دیگری با نام واریش وجود دارد. روستای وردیج با نام های دیگری نیز خوانده می شود. نام دیگر روستای وردیج، روستای ارواح سنگی و روستای آدمک جیان است. وردیج بزرگ ترین روستا در منطقه ی شمال غرب تهران محسوب می گردد. مسیر رسیدن به روستای ارواح سنگی در امتداد رودخانه ای است که در دره ی کن جاری می باشد.

 

آب و هوای روستای ارواح سنگی وردیج

روستای ارواح سنگی وردیج در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته است و به همین دلیل مقصد مناسبی برای سفرهای یک روزه ی تابستانی محسوب می شود. در فصل های گرم سال روستای وردیج آب و هوای خنک و مطبوعی دارد. اما در فصل زمستان سرمای هوا به قدری شدت می گیرد که موجب خارج شدن ساکنان از آن منطقه می شود.

 

جاذبه های گردشگری روستای ارواح سنگی وردیج

چشمه های متعدد از قبیل چشمه ی شاه و چشمه ی پااورزا، رودخانه های گوارا، باغ های سرسبز وسیع با درخت های گردو، توت، شاه توت، سیب، آبشار لت مال و دامنه ی ارواح سنگی از جمله جاذبه های گردشگری روستای ارواح سنگی وردیج هستند.

دامنه ی ارواح سنگی از منحصر به فردترین جاذبه ی روستای وردیج

یکی از دلایل نام گذاری روستای وردیج با عنوان روستای ارواح سنگی، وجود دامنه ی ارواح سنگی یا آدمک حاجیان در آن منطقه است. دامنه ی ارواح سنگی یا آدمک حاجیان بعد از روستای وردیج قرار دارد. در این منطقه سنگ هایی وجود دارند که شکل های خاص آن ها باعث متمایز شدن این روستا شده اند. هر یک از سنگ ها به صورت طبیعی شکل و طرح عجیبی به خود گرفته اند. با نگاه کردن به هر یک از سنگ ها تصویری از حیوان و یا جمجمه ی انسان برایتان تداعی می شود.

مردم بومی این منطقه می گویند که این سنگ ها در گذشته جاندارنی بودند که به سنگ تبدیل شده اند. اما  به گفته ی زمین شناسان این سنگ های عجیب حاصل سال های طولانی فرسایش توسط آب و باد هستند.

برخی دیگر نیز می گویند در گذشته در این منطقه قلعه ای وجود داشته که با گذر زمان تخریب شده و این سنگ ها بقایای آن قلعه ی تاریخی هستند.

 

نظر بدهید