ساحل سرخ جزیره هرمز - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

ساحل سرخ جزیره هرمز - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

ساحل سرخ جزیره هرمز 

 یکی از زیباترین ساحل های ایران را به شما همراهان همیشگی وب سایت گردشگری به پین معرفی نمائیم. این ساحل زیبا که به ساحل سرخ شهرت دارد در جنوب ایران و در سواحل آبهای نیلگون خلیج تا ابد فارس قرار دارد. 

ساحل سرخ جزیره هرمز - ساحل خوراکی ایران

سرزمین زیبای ایران که به کشور چهار فصل نیز شهرت دارد ،دارای انواع و اقسام جاذبه های طبیعی میباشد که شما میتوانید از جنگل های سرسبز شمال ایران تا کویر داغ جنوب ایران و سرمای لذت بخش غرب ایران و مشرق خشک ایران بازدید کنید و هر چهار فصل را با هم تجربه کنید. 
کشور ایران یکی از کشورهای جهان میباشد که از شمال ،توسط دریاچه خزر و جنوب آن ،توسط خلیج فارس و دریای عمان به آب های بیکران ختم میشود و مردم ایران زمین به سواحل این دریاها سفر کرده اند و بارها مناظر زیبای این مناطق را دیده اند.

شاید از نظر شما این سواحل که در شمال و جنوب ایران قرار دارد ،هیچ فرقی با یکدیگر نداشته باشند و همه این سواحل شبیه به یکدیگر باشند ،اما واقعیت غیر از این است. یکی از سواحلی که در جنوب ایران قرار دارد و همچنین شهرت جهانی نیز دارد ساحلی با رنگ سرخ میباشد که در ایران کمتر شناخته شده است.این ساحل زیبا و شگفت انگیز که در جزیره هرمز واقع شده است ،به ساحل سرخ شهرت دارد و سالانه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی میباشد که برای دیدن این شگفتی خارق العاده به این منطقه سفر میکنند.

معرفی ساحل جزیره هرمز

در خلیج فارس جزایر متعددی وجود دارد که یکی از این جزیره ها که در استان هرمزگان قرار گرفته است،جزیره کوچک هرمز میباشد که ساحلی بسیار خاص و ویژه دارد. در ساحل جزیره هرمز ،موج های آب به رنگ سرخ بوده و شما با دیدن این منظره ،شگفت زده خواهید شد.
جزیره هرمز به دلیل وجود مواد معدنی دارای خاک هایی به رنگ های متفاوت و به ویژه سرخ میباشد و به همین علت است که رنگ موج های آب در این جزیره ،رنگ سرخ دارد.


خاک سرخ موجود در این جزیره از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار هست و تا گذشته نه چندان دور از این خاک در صنایع مختلف رنگ سازی، لوازم آرایشی، شیشه و سرامیک سازی استفاده میشد و این خاک با ارزش به کشورهای دیگر صادر میگردید که خوشبختانه صادرات این خاک محدود شد تا از بین رفتن این خاک منحصر به فرد جلوگیری شود.

چرا رنگ ساحل جزیره هرمز سرخ است؟

تمام رنگ های ساحل جزیره هرمز از وجود یک عنصر ناشی میگردد و این عنصر اکسید آهن است که در ۷۰ درصد خاک سرخ این جزیره وجود دارد و رنگ آن را به این صورت درآورده است. از جزیره هرمز به عنوان یکی از معادن بزرگ خاک سرخ جهان یاد می شود و حدود ۴۰ هزار تن از آن وجود دارد که در هر سال می توان ۱۸۰۰ تن آن را استخراج کرد.


خاک خوراکی ساحل سرخ هرمز!

شاید این صحبت را شنیده باشید و از آن تعجب کنید که خاک سرخ هرمز را میتوان بصورت خوراکی خورد. اگر این جمله را شنیده اید باید بگوییم که درست است و خاک سرخ این منطقه قابلیت خوراکی را دارد و شما میتوانید خاک ساحل بچشید و طعم آن را مزه مزه کنید.
باید بگوییم که جای نگرانی برای شما از خوردن این خاک وجود ندارد زیرا اگر خودتان از این خاک نچشید در غذاهای محلی این منطقه آن را خواهید خورد. این خاک که در میان مردم محلی بهگِلک شهرت دارد در بسیاری از ادویه های این منطقه وجود دارد.


مردم این منطقه از این خاک برای طبخ ماهی و نان و تهیه ترشی، مربا و سس بعنوان ادویه استفاده میکنند و باعث میشوند که طعم خاصی را برای غذاهای خود بوجود بیاورند. یکی از خوراکی های معروف این منطقه سوراغ نام دارد که با این ادویه های مخصوص طبخ میشود و بسیار خوشمزه است.

 

 

نظر بدهید