سفر به خوزستان وشهرهای جنوبی کشور شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

سفر به خوزستان وشهرهای جنوبی کشور شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

تولید خرما:

استان خوزستان بزرگترین تولید كننده خرما در سطح كشور و سرمایه گذاری بر روی این محصول و صنایع تبدیلی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابر نظارت كارشناسی پذیرفته شده بسته به نوع درخت خرما هر درخت سالیانه حدوداً ۲۰ تا ۳۰ كیلو خرما میدهد. در حال حاضر ظرفیت تولید خرما در استان معادل ۱۲۰۰۰۰تن میباشد كه در صورت ایجاد اصلاحات لازم در كاشت و داشت و برداشت درآمد و جذب سرمایه و ترغیب سرمایه گذاران در هیات سرمایه گذاری ارز فراوانی را نصیب كشور خواهد داشت.
وجود زمین های لازم در خصوص پرورش ماهی و میگو:

امكانات پرورش و تنوع ابزیان شامل ماهی های سردابی، گرم آبی و میگوهای پرورشی در آب های شیرین و امکانات سرمایه گذاری در طرح های جانبی این فعالیت ها استعداد خاصی را به این استان بخشیده است. اختصاص اراضی نامناسب چوبیده در آبادان به امر پرورش ماهی و میگو و توسعه آن از پروژهای اجرائی هیات سرمایه گذاری محسوب می گردد.
صنعت توریسم و گردشگری:

استان خوزستان با دارا بودن آثاری با قدمت بیش از ۱۰هزار سال قبل از میلاد مسیح (ع) زمین های لازم برای سرمایه گذاری در امر گردشگری و جهانگردی را داراست وجود اثاری همچون معبد چغازنبیل در شوش، اشكفت سلمان و كول فرح ایذه ، كاخهای داریوش و خشایار و همچنین تالاب های شادگان، هورالعظیم، آبشارها و آسیاب های شوشتر و سد شادروان و بند میزان زمین های مناسبی را برای باستان شناسان و جاهنگردان ایجاد نموده است

شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد
051-31810
051-38559698

حقایقی جالب درباره خوزستان

خوزستان قدیمی‌ترین منطقه فلات ایران محسوب می‌شه.
استان خوزستان در جنوب ایران قرار گرفته و تقریبا 64 هزار کیلومتر مربع وسعت داره.
اهواز مرکز استان خوزستانه.
رودخانه‌های پر آب كارون، كرخه، دز، زهره، مارون و جراحی در این استان قرار دارند؛ یعنی حدودا یک سوم از آب های جاری ایران در خوزستانه.
وجود بندرهای بزرگی مثل بندر خرمشهر، بندر آبادان، بندر امام خمینی و بندر ماهشهر دسترسی خوزستان به آب‌های آزاد و بین‌المللی رو راحت کرده.
خوزستان رتبه اول منابع نفت و گاز، رتبه دوم صنایع فولاد، بزرگترین تولید کننده‌ و صادرکننده‌ی خرما در ایرانه.
در اینجا می‌تونید آثار تاریخی با قدمت بیش از 10 هزار سال قبل از میلاد مسیح رو ببینید.
بعضی از این آثار شامل: زیگورات چغازنبیل شوش، اشكفت سلمان، كول فرح ایذه ، كاخ‌های داریوش و خشایار، تالاب‌های شادگان، هورالعظیم، آبشارها، آسیاب‌های شوشتر و بازار قدیمی اهواز هستند.
بر خلاف تصور خیلی از مردم همه‌ی خوزستانی‌ها سبزه رو نیستند!
مردم خوزستان به زبان عربی، لری، بختیاری و فارسی صحبت می‌کنند.

نظر بدهید