سفر به هند، سفر به صندوقچه اسرار در جنوب آسیا

سفر به هند، سفر به صندوقچه اسرار در جنوب آسیا

هند هفتمین کشور بزرگ دنیا از لحاظ مساحت و دومین کشور از نظر جمعیت است. هند از لحاظ سیاسی یکی از دموکرات ترین کشور های دنیاست.
استقلال هند در تاریخ 15 اگوست 1674 به وقوع پیوست. این روز، روز رهایی هندوستان از سلطه و قوانین بریتانیا بود. جالب است بدانید که هند در طول تاریخ هزار ساله خود هیچ گاه به کشوری حمله نکرده است!!! این مساله به معنای صلح طلبی است!!!

هند، مهد هزار دین و مذهب
در هند چهار مذهب هندو، بودا، جینی و سینک وجود دارد.
البته با وجود این همه تنوع فرهنگی، تور هندوستان را می توان فرصت مناسب برای دیدن هم زمان پیروان ادیان الهی مانند اسلام، یهود و مسیحیت در کنار هم دید. با وجود اینکه غالب مردم پیرو آیین های بودایی و هندو هستند؛ اما در هند 300 هزار مسجد فعال برای مسلمانان وجود دارد.
معبد ویشنو (Vishnu) در شهرستانTirupathi در قرن 10 ساخته شده ، بزرگترین زیارتگاه ها مذهبی در جهان است. بزرگتر از رم و یا مکه، به طور متوسط 30هزار بازدید کننده دارد و 6 میلیون دلار آمریکا به معبد در هر روز اهدا میشود


در سفر به هند بی شک یکی از نکاتی که توجه شما را به خود جلب می کند طیف متنوعی از لهجه ها، زبان و گویش های مختلف است که این تنوع منجر به تنوع فرهنگی بی حد و حصر هندوستان شده است .

هندوستان دومین منبع دانشمندان و مهندسان جهان
سیستم شماره گذاری و همچنین تعریف عدد صفر در هند اختراع شد.
در جولای 1987سانسکریت مادر زبان اروپایی شناخته شد از سوی دیگر این زبان، بهترین زبان برای برنامه نویسی کامپیوتری است.
شطرنج اختراع مهم هندوستان، که همه ساله علاقه مندان زیادی را برای دیدن مسابقات شطرنج به سمت خود جذب می کند.

آژانس هواپیمایی پاژسیر مشهد مجری تور های اقساطی ( قسطی ) از مشهد

جهت تور هند و خرید بلیط چارتر کلیک کنید

 

نظر بدهید