سوغات کشور چین - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

سوغات کشور چین - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

چای چین

یکی از معروف ترین و بهترین سوغات چین چای است. نوشیدنی روزانه اکثر انسان ها در سراسر جهان به خصوص ایران، هند و چین. برای تهیه چای در کشور چین به راحتی می توانید به خواروبارفروشی ها و سوپرمارکت های شهر بروید و هر اندازه که چای می خواهید بخرید.

یادگاری ‌های مائو در چین

هر کشوری برای خود دارای اقلام خاصی می باشند که فقط مختص آن کشور است، در چین هم یادگاری هایی به نام مائو وجود دارد که در بازارهای این کشور به وفور یافت می شود. مغازه‌های خوب زیادی در بازار پانجیایوان (Panjiayuan) پکن وجود دارند و شما می‌توانید اقلام واقعی را در مرکز هنری پوستر تبلیغاتی شانگهای پیدا کنید که برحسب تصادف راه خوبی برای سپری‌کردن بعدازظهر یا صبح در شانگهای است.

گره ‌ی چینی

گره چینی که هنری باستانی است از دیگر سوغات چین محسوب می شود. لازم به ذکر است که بگوییم فرقی نمی کند شما دنبال چیز کوچکی مثل جاکلیدی هستید یا چیز بزرگترین برای آوزیزان کردن در منزلتان این گره های باستانی در اندازه های مختلف وجود دارند تا شما بتوانید با خرید آن ها یک یادگار از چین همراه خودتان داشته باشید. این گره ها معمولا قرمز هستند.

بدلیجات و جواهرات از سوغات چین

بعد از هند، کشور چین هم بدلیجات و جواهر بسیار متنوعی دارا می باشد. در تمامی بازاراهای شهرهای چین می توانید بدلیجات و جواهر مختلفی وجود دارد، شما میتوانید هر جواهرات و بدلیجاتی که فکرش را می کنید از بازارهای چین بخرید یا به عنوان سوغات چین برای دوستان و آشنایانتان بیاورید. فراموش نکنید که قبل از پول دادن حتما چانه زنی های لازم را کرده باشید.

 

ابریشم چین

دیگر سوغات چین که بسیار هم طرفدار دارد، ابریشم است. ابریشم یکی از پرطرفدارترین محصولات برای مسافران کشور چین است که شهرت آن از قدیم تا به اکنون نیز بوده است. لباس‌های ابریشمی زیبا ممکن است خیلی گران باشند و این به کیفیت آن‌ها بستگی دارد.

تابلوهای خوش ‌نویسی چینی

با توجه به این که خط چینی ها کمی برای ما عجیب و نوظهور است، می توانید به رسم یادگار چند تابلو از خوش نویسی چینی ها را بخرید و همراه خود به ایران بیاورید. لازم به ذکر است که بگوییم خوش نویسی چینی هنری مشهور در سراسر جهان است و این آثار هنری ظریف را می توانید به دیوار اتاق خود نصب کنید و یاد سفر به چین را هماه در خاطرتان زنده نگه دارید.

مون‌ کیک کانتونی

 مون‌کیک کانتونی یکی از شیرینی‌های معروف شهر گوانجو است که به بافت نازک و ظاهری زیبا و ظریف شهرت دارد. این مون‌کیک‌ها در دو نوع شیرین و شور تهیه می‌شوند که شما می‌توانید با توجه به ذائقه خود یکی را انتخاب کنید. بهترین مون‌کیک‌های شهر گوانجو را می توانید در یکی از رستوران‌های Lianxianglou, Tao Tao Ju, Likoufu پیدا کنید.

 

 

چوب غذاخوری چاپستیک

یکی از المان های مردم چین چابستیک هایی است که برای خوردن غذا از آن ها استفاده می کنند، از همین رو مسافران زیادی هستند که در سفر به چین به رسم یادگار چند چوب چاپستیک همراه خودشان می آورند. برای خرید چاپستیک نگران نباشید چرا که به راحتی می توانید با رفتن به مغازه های سراسر کشور جعبه های زیبای چاپستیک را خریداری نمایید.

ظروف چینی

خوب نوبت به ظرف های چینی می رسد، ظروف چینی شهر گوانجو که به چینی طلایی معروف هستند با داشتن نقاشی های ظریف از مشهورترین، نفیس ترین و رنگارنگ ترین ظروف جهان بهترین سوغات چین محسوب می شود. نقطه مشترک این دو دسته، حضور پررنگ عناصر سنتی و عجیب چینی در این ظروف است که آن ‌ها را به یکی از محبوب ‌ترین ظروف نه‌ تنها در کشور چین، که در آمریکا و اروپا نیز تبدیل کرده است.

 

نظر بدهید