معرفی جاذبه های گردشگری آدلاید پنجمین شهر بزرگ استرالیا

معرفی جاذبه های گردشگری آدلاید پنجمین شهر بزرگ استرالیا

نورث تراس (North Terrace)
بلوار زیبا و سرسبز نورث تراس، با جاذبه های تاریخی و فرهنگی مزین شده است. بلوار نورث تراس، نقطه شروع خوبی برای بازدید از شهر آدلاید است. ساختمان پارلمان که در تقاطع خیابان های نورث تراس و کینگ ویلیام قرار گرفته است، با ستون های با عظمتش، باشکوه ترین ساختمان آدلاید است. کمی پایین تر، ۳ جاذبه ی مهم فرهنگی این شهر یعنی کتابخانه ایالتی استرالیای جنوبی ، موزه استرالیای جنوبی و گالری هنری استرالیای جنوبی قرار گرفته است و می توانید در مدت زمان کمی از هر سه  ی آن ها در کنار هم بازدید کنید.
باغ گیاهشناسی آدلاید (Adelaide Botanic Garden)
اگر نورث تراس را به سمت شرق بروید، به درهای آهنی باغ گیاهشناسی آدلاید می رسید. بنایی آهن کاری شده و خاص که در آن می توانید دنیایی از گیاهان مختلف را کشف کنید. این باغ که در سال ۱۸۵۵ ساخته شد، یک مکان آموزشی و تحقیقی به شمار می آید و در آن گیاهانی با خواص درمانی هم کاشته شده است. در موزه Economic Botany، می توانید در مجموعه ای از نمایشگاه های دایمی، نقش مهم و تاثیر گذار گیاهان را در زندگی روزمره انسان ها درک کنید.
موزه هنر استرالیای جنوبی (Art Gallery of South Australia)
گالری هنر موزه هنر آدلاید، یکی از بهترین کلکسیون های هنری استرالیا را در خودش جا داده است. این ساختمان باشکوه ویکتوریایی، در سال ۱۸۸۱ ساخته شد. این کلکسیون شامل مجسمه، نقاشی، پارچه، فلزکاری، عکاسی، جواهرات، سرامیک و اثاثیه منزل می شود. این گالری هنری، روزهای استعمار استرالیا را به زمان حال پیوند زده است. در نمایشگاه آسیایی این موزه، می توانید شاهد تنها نمایشگاه آثار اسلامی استرالیا باشید.
موزه استرالیای جنوبی (South Australian Museum)
این موزه درست در کنار کتابخانه ی ایالتی قرار دارد. موزه استرالیای جنوبی، یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی است که برای کلکسیون های میراث بومی استرالیا شهرت دارد. علاوه بر این کلکسیون، می توانید از آثار جزایر اقیانوس آرام جنوبی در گالری دائمی فرهنگ اقیانوس آرام و آثار باستانی مصردیدن کنید و در گالری تنوع زیستی آن، از حیات وحش و گیاهان بومی استرالیای جنوبی دیدن کنید. این مکان از جاذبه هایی است که برای یک گردش خانوادگی به همراه کودکان بسیار مناسب است.
بازار مرکزی آدلاید (Adelaide Central Market)
در غرب میدان ویکتوریا، در خیابان گروت، بازار مرکزی آدلاید قرار دارد. این بازار یکی از قدیمی ترین بازارهای سرپوشیده جهان و از محبوب ترین نقاط شهر آدلاید است که در سال ۱۸۷۰ ساخته شد. این بازار رنگارنگ، شامل میوه و سبزیجات تازه، گل ها، محصولات تازه پخته شده، پنیر و بخش هیجان انگیز غذاهای چند فرهنگی می شود. بعد از یک خرید لذت بخش در این بازار، می توانید در یکی از کافه های متعدد و دنج این منطقه خودتان را به یک قهوه دلچسب مهمان کنید.
پارک حیات وحش کلیلند (Cleland Wildlife Park)
این پارک در فاصله ۲۰ دقیقه ای از مرکز شهر قرار دارد و می توانید با تاکسی به آن دسترسی پیدا کنید. این پارک شامل تعدادی از بانمک ترین و دوست داشتنی ترین حیوانات استرالیایی است که در محیطی تقریبا طبیعی نگهداری می شوند. کانگورو، کوآلا و شتر مرغ استرالیایی تعدادی از همین حیوانات هستند که می توانید در پارک کلیلند ببینید. از آنجایی که این حیوانات در فضایی باز و آزادانه رفت و آمد می کنند می توانید از نزدیک به آن ها غذا بدهید و نوازششان کنید. همچنین می توانید با پرداخت مبلغی، از عکاس های مجموعه بخواهید که این لحظات خاص را برایتان ثبت کنند و به عنوان یک سوغاتی متفاوت با خودتان به خانه ببرید.
مرکز فستیوال آدلاید (Adelaide Festival Centre)
با ۵ دقیقه پیاده روی از نورث تراس، می توانید به اولین محل برگزاری هنرهای چندگانه در استرالیا، یعنی مرکز فستیوال آدلاید برسید. این بنای متفاوت و منحصر به فرد که در کنار دریاچه تورنس قرار دارد، هم برای توریست ها و هم برای افراد محلی جاذبه ای دیدنی و هیجان انگیز به شمار می آید. علاوه بر تئاتر اصلی این ساختمان که گنجایش ۲ هزار تماشاچی را دارد، تئاتر های متعدد و کوچک دیگری هم در این مجموعه قرار دارد. این مرکز همچنین محل برگزاری فستیوال هنر آدلاید است. علاوه بر آن در این موزه می توانید از گالری های مختلف، آمفی تئاتر و اتاق مهمانی هم دیدن کنید.

نظر بدهید