مورینسل در اتریش - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

مورینسل در اتریش - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

این سازه با نام «مورینسل» (لغتی آلمانی برای جزیره مور) شناخته شده و ترکیبی از شیشه و فولاد است. مورینسل در واقع به هدف اینکه جسمی شناور بر روی رودخانه باشد آفریده نشده، بلکه در اینجا داستان از این قرار است که شما چقدر می توانید به یک کاسه ی بزرگ فلزی که با چراغ های نئون پوشیده شده نزدیک شوید. این جزیره را هنرمندی آمریکایی به نام Vito Acconci خلق کرده و قصد او بیان نمادین این امر بوده که چگونه ساخت و ساز فوق مدرن می تواند یک پوسته دریایی غول پیکر را از دل رودخانه بیرون بکشد! به همین دلیل، بخش اصلی این سازه به انحنا و خم فرم کاسه ای شکل با صندلی هایی در اطراف بدنه ی اصلی و راه ها و تونل هایی مربوط می شود که این سازه را به دو پل عابر پیاده ی اطراف خود در دو طرف رودخانه ی مور متصل می گردانند. 

در داخل گنبد ناهموار مورینسل، یک آمفی تئاتر، کافه و یک زمین بازی وجود دارد و قرار دادن همه ی آنها در این فضای کوچک، مورینسل را از نظر فضای تفریح و سرگرمی در فوت مربع، تبدیل به متراکم ترین جزیره نموده است. در طول روز، مورینسل دارای منظره ی جالبی است، اما در واقع وقتی خورشید غروب می کند درخشش آن آغاز می شود. شب ها، کل پوسته ی فولادی که با چراغ های آبی رنگ مزین شده زنده شده و باعث می شود که این جزیره ی مصنوعی عجیب تر و بیگانه تر به نظر رسد! 
مورینسل به عنوان فضایی ترین جزیره یا پلی که تا بحال ساخته شده، تجربه ای فراتر از گذر از روی رودخانه به شما ارزانی می دارد. در واقع مورینسل یک مقصد واقعی علمی تخیلی محسوب می شود.

نظر بدهید