ویزای شینگن - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

ویزای شینگن - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

آشنایی با انواع ویزای شینگن . .

➖ویزای شینگن برای سفر به کشورهای عضو اتحادیه شینگن معتبر می‌باشد و این امکان را می‌دهد تا متقاضی بتواند در این مناطق رفت و آمد داشته ‌باشد. با دریافت این ویزا، هر ۶ ماه یک‌بار حداکثر به مدت ۹۰ روز امکان سفر در کشورهای عضو اتحادیه برای فرد وجود دارد .

کشورهای اروپایی عضو شینگن شامل :

اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لاتویا، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوانی، اسپانیا، سوئد، سوئیس می‌باشند.بسته به اینکه چه هدفی از سفر به حوزه‌ی شینگن دارید، پنج نوع ویزا صادر می‌شود.

انواع ویزای شینگن :
1- ویزای شینگن نوع A

ویزای نوع A همان ویزای ترانزیت فرودگاهی است و صرفا اجازه‌ی توقف در فرودگاه را به فرد می‌دهد. این توقف برای تعویض پرواز می‌باشد و در محدوده‌ی شینگن اجازه‌ی اقامت را ندارید. هنگام دریافت پرواز به کشورهای غیر از حوزه‌ی شنگن، اگر پرواز شما در یکی از کشورهای منطقه شینگن توقف داشته‌باشد، میبایستی اقدام به دریافت ویزای شینگن نوع a نمایید تا اجازه پرواز را داشته‌باشید.

2- ویزای شینگن نوع B

در برخی مواقع نیاز می‌باشد تا برای رسیدن به مقصد از داخل کشوری در منطقه شنگن عبور کنیم، در چنین مواقعی باید نسبت به دریافت ویزای ترانزیت دیگری با نام ویزای نوع b اقدام کنیم. با این ویزا حداکثر به مدت 5 روزاقامتی اجازه‌ی حضور در منطقه‌ی شنگن را دارید و قبل از به اتمام رسیدن مهلت آن میبایست منطقه را به سمت مقصد مورد تقاضا ترک نمایید.

3- ویزای شینگن نوع C

این نوع روادید به صورت کوتاه مدت صادر می‌شود و بسته به شرایط، متقاضی می‌تواند مدت زمانی را در کشورهای عضو اتحادیه شینگن اقامت داشته‌باشد. ویزای نوع c بسته به هدف و شرایط متقاضی از سفر در سه گروه تقسیم می‌شود:

·ویزای شنگن یکبار ورود(single entry): در صورت دریافت ویزای یکبار ورود شینگن، در مدت زمان اعتبار ویزا تنها یکبار اجازه‌ی ورود به منطقه‌ی شنگن را دارید و در صورت خروج از آن ویزای شما فاقد اعتبار خواهد شد.

·ویزای دوبار ورود: در این ویزا باتوجه به مدت اعتبار تعیین شده، متقاضی امکان دوبار ورود و خروج به ناحیه شینگن را دارد.

·ویزای شنگن چندبار ورود(Multiple entry): در ویزای مالتیپل محدودیت تعداد ورود و خروج تعریف نشده‌است و می‌توان در بازه‌ی زمانی ۶ ماه حداکثر به مدت ۹۰ روز در منطقه‌ی شنگن اقامت داشت.

 ویزای ملی یا ویزای نوع D    (National Visas)

ویزای نوع D برای کسانی صادر می‌شود که برای مدت زمان مشخصی می‌خواهند در ناحیه شینگن اقامت داشته‌باشند. این ویزا به دو صورت یکبار ورود و چندبار ورود می‌باشد. در ویزای یکبار ورود نوع D تنها در کشوری که ویزا برای آن صادر شده‌است امکان اقامت وجود دارد و در صورتیکه قصد سفر به کشورهای دیگر حوزه‌ی شینگن را دارید باید ویزای چندبار ورود نوع D را دریافت کنید تا محدودیتی برای سفر در این منطقه را نداشته‌باشید.

شرایط دریافت ویزای شینگن چندبار ورود نوع D:

· دانشجویان بین‌المللی که برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی به ناحیه شینگن سفر می‌کنند.

·دانشجویان بین‌المللی که قصد شروع تحصیل در یکی از دوره‌های تحصیلی کشورهای عضو پیمان شینگن را دارند.

· کار علمی و آموزشی در یک مرکز تحقیقاتی یا موسسه معتبر در هریک از کشورهای اتحادیه شینگن.

· متخصصانی که باهدف به اشتراک گذاشتن تخصص خود به ناحیه شینگن سفر می‌کنند. هنرمندان، ورزشکاران یا هر حرفه تخصصی دیگری در این گروه قرار می‌گیرند.

· موارد اضطراری که فرد به دلیل وضعیت پزشکی برای مدت مشخصی قادر به ترک ناحیه شینگن نباشد.

ویزای شینگن اعتبار محدود منطقه‌ای یا (Limited territorial Validity Visas) LTV

با ویزای LTV می‌توانید به کشوری که از آن ویزا دریافت کرده‌اید و یا کشورهایی که در منطقه شینگن در زمان اخذ ویزا برای شما مشخص شده‌است سفر کنید. صدور این ویزا در شرایط خاص صورت می‌گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و بررسی مدارک جهت اخذ ویزای شینگن می‌توانید از مشاوره رایگان شرکت ما بهره‌مند شوید.

نظر بدهید