پل آبی ولوومیر در هلند - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

پل آبی ولوومیر در هلند - شرکت هواپیمایی پاژسیر مجری تورهای اقساطی از مشهد

هلندی ها یک پل آبی ساخته اند که قوانین فیزیک را زیر سوال می برد !!!!!!!!

چیزهای شگفت انگیز زیادی در جهان وجود دارد که گاهی اوقات در نگاه اول شما نمی دانید که به کدام قسمت از آن پدیده نگاه کنید. در تورلند با دیدن این مطلب، از نبوغ بشر بسیار شگفت زده و مجذوب شدیم و هم اکنون دوس داریم ماجرای این پل را که بسیار جذاب و زیباست با شما در میان بگذاریم.


سال ۲۰۰۲، آب گذر یا پل آبی ولوومیر (Veluwemeer Aqueduct) که شاهکار بهترین مهندسان دنیا بود و سرزمین اصلی هلند و فلفولانت را به یک جزیره مصنوعی متصل می کرد مورد تحسین و ستایش جهان قرار گرفت.ایده های مختلف، از جمله تونل زیر آبی و پل معمولی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اما این پروژه ها، بیش از حد گران قیمت بودند، و زمان بیشتری را برای اجرا نیاز داشتند. ایده اصلی این بود که اجازه دهید حمل ونقل زمینی و آبی؛ هر دو؛ بدون ترافیک، بدون مانع و یا کشتی انجام گیرد.


ساخت پل آبی

 پل آبی Veluwemeer ، یک آبگذر یا پل آبی کشتیرانی در طول جاده N302 نزدیک هاردرویک ، در شرق هلند می باشد. این پل که در بخش کوچکی از دریاچه ای با همین نام واقع شده است و بطور همزمان سرزمین اصلی هلند را به فلفولانت وصل می کند، باعث ایجاد بزرگترین جزیره ی مصنوعی در جهان گردیده است.

 

 

همچنین در این پروژه ی فوق العاده، عابرین را فراموش نکرده و برایشان بطور ویژه در دو طرف بزرگراه پیاده رو تجهیز شده است.
همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد،  پل آبی هلند در سال ۲۰۰۲ افتتاح گردید. این پل با طول ۲۵ متر، عرض ۱۹ متر و عمق ۳ متر اجازه عبور قایق های کوچک را می دهد. هر روز حدود ۲۸۰۰۰ وسیله ی نقلیه موتوری از این پل عبور می کنند و مردم می توانند برای لذت بردن از تماشای زیبایی های دریاچه در پیاده روهای دوطرف پل قدم بزنند.

 

نظر بدهید